Notowania

Leszek Czarnecki bez habilitacji. Wrocławska uczelnia mówi "nie"

Jeden z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców jest doktorem nauk ekonomicznych. To jednak nie wystarczyło Leszkowi Czarneckiemu i chciał się habilitować. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odmówił jednak przyznania biznesmenowi tego tytułu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Leszek Czarnecki pozostanie doktorem. Nie dostał habilitacji

Rada Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów wrocławskiej uczelni odmówiła przyznania dr Czarneckiemu habilitacji. Uczelnia nie mówi wprost o przyczynach.

W specjalnej uchwale przypomina jednak, że tytuł doktora habilitowanego może uzyskać osoba, która "może się pochwalić osiągnięciami naukowymi, które stanowią ważny wkład w rozwój określonej dziedziny naukowej". Rada przypomina też, że niezbędna jest "istotna aktywność naukowa".

Rada wydziału zapewnia, że przed podjęciem decyzji, zapoznała się z opiniami najważniejszych naukowych gremiów, a także z trzema recenzjami pracy dr. Czarneckiego. Uczelnia zaznacza, że głosowanie rady w tej sprawie było tajne. Leszek Czarnecki rozpoczął oficjalnie starania o tytuł pod koniec lutego 2018 roku.

Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym Czarnecki obronił doktorat, ale studia skończył na Politechnice Wrocławskiej.

Afera KNF. Czy Leszek Czarnecki może chcieć odszkodowania? Zobacz wideo:

Leszek Czarnecki to jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Jest większościowym udziałowcem pięciu spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, w tym Getin Holding.

Pod koniec 2018 r. jego nazwisko pojawiło się też w jednej z największych afer ostatnich lat. Potajemnie nagrał rozmowy z ówczesnym szefem KNF, Markiem Chrzanowskim.

Po publikacji rozmów w "Gazecie Wyborczej", Chrzanowski podał się do dymisji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

kolUBEKI za pieniadze maja tytuły

11-02-2019

alpoe0narzekacie na coś? takich mamy "doktorów"

11-02-2019

RehabDo zrobienia habilitacji potrzebna jest rehabilitacja.

Rozwiń komentarze (192)