Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Leszek Czarnecki bez habilitacji. Wrocławska uczelnia mówi "nie"

192
Podziel się

Jeden z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców jest doktorem nauk ekonomicznych. To jednak nie wystarczyło Leszkowi Czarneckiemu i chciał się habilitować. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odmówił jednak przyznania biznesmenowi tego tytułu.

Leszek Czarnecki pozostanie doktorem. Nie dostał habilitacji
Leszek Czarnecki pozostanie doktorem. Nie dostał habilitacji (East News)
bEraHHrF

Rada Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów wrocławskiej uczelni odmówiła przyznania dr Czarneckiemu habilitacji. Uczelnia nie mówi wprost o przyczynach.

W specjalnej uchwale przypomina jednak, że tytuł doktora habilitowanego może uzyskać osoba, która "może się pochwalić osiągnięciami naukowymi, które stanowią ważny wkład w rozwój określonej dziedziny naukowej". Rada przypomina też, że niezbędna jest "istotna aktywność naukowa".

Rada wydziału zapewnia, że przed podjęciem decyzji, zapoznała się z opiniami najważniejszych naukowych gremiów, a także z trzema recenzjami pracy dr. Czarneckiego. Uczelnia zaznacza, że głosowanie rady w tej sprawie było tajne. Leszek Czarnecki rozpoczął oficjalnie starania o tytuł pod koniec lutego 2018 roku.

bEraHHrH

Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym Czarnecki obronił doktorat, ale studia skończył na Politechnice Wrocławskiej.

Zobacz także: Afera KNF. Czy Leszek Czarnecki może chcieć odszkodowania? Zobacz wideo:

Leszek Czarnecki to jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Jest większościowym udziałowcem pięciu spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, w tym Getin Holding.

bEraHHrN

Pod koniec 2018 r. jego nazwisko pojawiło się też w jednej z największych afer ostatnich lat. Potajemnie nagrał rozmowy z ówczesnym szefem KNF, Markiem Chrzanowskim.

Po publikacji rozmów w "Gazecie Wyborczej", Chrzanowski podał się do dymisji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEraHHsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(192)
uczeń
2 lata temu
"Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym Czarnecki obronił doktorat, ale studia skończył na Politechnice Wrocławskiej." - za kasę wszystko można a gość chce zostać profesorem wziętym z nieba już sam doktorat inżyniera to przewał za kasę i dobrze ze uniwersytet powiedzial gosciowi STOP, nie tedy droga milionerze.
pogrążony w b...
2 lata temu
Co za tupeciarz. Brak słów na takich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeż
2 lata temu
Jeśli przejrzeć biznesy LC to wniosek jest jeden - to prawdziwy bankster, żerujący na naiwnych w bezwzględny sposób. jak to możliwe - to miłościwie panujący na obecnie Pan Premier (też bankier) kilka lat temu stwierdził, że "ludzie są na tyle głupi, aby to kupić".
bEraHHsj
Zawiść
2 lata temu
Zawiść zwyciężyła
ja
2 lata temu
system edukacji jest nastawiony na produkcję uległych pracowników, zależnych od Państwa lub których można później ograbić podatkami i różnymi mechanizmami marnotrawstwa. Dlaczego w szkołach nie uczy się zarządzania pieniędzmi, skutecznego inwestowania? Dlaczego tak słabo stawia się na przedsiębiorczość? Słyszeliście o ksią.ż-ce "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna"? Powstała by ludzie mogli sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe.
...
Następna strona