Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Leszek Czarnecki. Posiedzenie aresztowe milionera odroczone

10
Podziel się:

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował o odroczeniu posiedzenia aresztowego biznesmena Leszka Czarneckiego. Następne ma odbyć się 21 grudnia.

Leszek Czarnecki. Posiedzenie aresztowe milionera odroczone
Posiedzenie aresztowe Leszka Czarneckiego miało się odbyć w połowie października, ale zostało przełożone w związku z faktem, że jego pełnomocnik Roman Giertych, nie mógł w nim uczestniczyć (PAP, Jakub Kamiński)
bEDMTmBh

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zajął się w poniedziałek wnioskiem Prokuratury Regionalnej w Warszawie o tymczasowe aresztowanie biznesmena Leszka Czarneckiego. Chodzi o tak zwaną aferę GetBack.

Sąd zdecydował o odroczeniu posiedzenia aresztowego Czarneckiego – informuje PAP. Następne posiedzenie ma odbyć się 21 grudnia.

Obrona wnioskowała o odroczenie m.in. ze względu na nieobecność mec. Romana Giertycha oraz brak próby dobrowolnego przesłuchania biznesmena. Reprezentujący Czarneckiego mecenas Jacek Dubois Jacek Dubois złożył również pisemny wniosek do sądu o powołanie biegłego z zakresu okulistyki, który miałby przebadać Leszka Czarneckiego. Według informacji przekazanych PAP przez obrońcę, biznesmen cierpi na schorzenie, które ma mu uniemożliwiać przebywanie w warunkach aresztu śledczego.

bEDMTmBj

Leszka Czarneckiego reprezentował mecenas Jacek Dubois. Roman Giertych jest zawieszony w czynnościach adwokatach. Wkrótce ma się odbyć posiedzenie w przedmiocie przywrócenia mu prawa wykonywania zawodu.

Zobacz także: Roman Giertych publikuje nagranie rozmowy Adama Hofmana z Leszkiem Czarneckim

Wniosek o tymczasowe aresztowanie Leszka Czarneckiego złożyła Prokuratura Regionalna w Warszawie. To drugi termin posiedzenia aresztowego. Pierwszy zaplanowano na 16 października, ale w związku z tym, że dzień wcześniej do domu i kancelarii Romana Giertycha, pełnomocnika Czarneckiego, weszło CBA, posiedzenie zostało odroczone. Przypomnijmy, że w trakcie działań funkcjonariuszy Giertych źle się poczuł i trafił na kilka dni do szpitala.

bEDMTmBp

Prokuratura wysłała do sądu wniosek o aresztowanie Czarneckiego w sierpniu, ale akta sprawy w tzw. aferze GetBack liczą już kilka tysięcy tomów akt, z których znaczną częścią sąd musi zapoznać się przed podjęciem decyzji o ewentualnym aresztowaniu biznesmena – informuje PAP.

"GW": Hoffman miał składać obietnice Czarneckiemu

Według ustaleń organów ścigania, Czarnecki ma od miesięcy ukrywać się za granicą. Zgoda na jego zatrzymanie i aresztowanie potrzebna jest po to, by prokuratura mogła wystąpić o wydanie za nim listu gończego, a następnie także Europejskiego Nakazu Aresztowania, który pozwoli ścigać Czarneckiego poza granicami państwa polskiego.

Śledztwo zostało wszczęte 24 kwietnia 2018 r. po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. Straty szacuje się nawet na 2,6 mld zł.

bEDMTmBq

W weekend o sprawie Czarneckiego ponownie zrobiło się głośno, a to za sprawą opublikowanych przez Romana Giertycha nagrań, które mają dowodzić, że wysoko postawieni w PiS politycy nakłaniali jego klienta do zatrudnienia Michała Krupińskiego. To były prezes Pekao, kojarzony ze Zbigniewem Ziobrą. W zamian za to obiecano Czarneckiemu, że jego kłopoty się skończą.

Jednym ze składających propozycję, zdaniem "Gazety Wyborczej", która o sprawie napisała, miał być Adam Hoffman. To były rzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego, dziś działający w biznesie i właściciel agencji konsultingowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMTmBK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Nac
10 miesięcy temu
Ihaaahahaaa!! No a gdzie gigant prawa?
doktor Romek
10 miesięcy temu
Niech zgadnę. Leszek cierpi na celową (od celi więziennej) klaustrofobię, która wywołuję u niego chroniczną utratę przytomności POwodująca utratę kontaktu ze śledczymi.
As
10 miesięcy temu
Konieczna reforma sądownictwa, adwokatury, prokuratury ...... wszystkiego
bEDMTmBL
nop
10 miesięcy temu
Hofman jako firma doradzał Czarneckiemu ten mu za to płacił a teraz Ziobro winny ze płacił Czarnecki czego ten Quń nie wymysli zeby sie wyslizgać z przekrętu
kargul
10 miesięcy temu
chłop co rzucił petardą poszedł siedzieć natychmiast i to jest prawo równe wobec wszystkich ?