Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Likwidacja OFE. Rząd podał nowe terminy

57
Podziel się:

Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. uczestnicy OFE będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS.

ZUS czy IKE? 27 listopada 2020 roku środki zostaną przekazane automatycznie na Indywidualne Konta Emerytalne.
ZUS czy IKE? 27 listopada 2020 roku środki zostaną przekazane automatycznie na Indywidualne Konta Emerytalne. (Fotolia)
bECgHDVN

Przekształcenie OFE w IKE pozwoli przekazać Polakom pieniądze zgromadzone przez nich w otwartych funduszach emerytalnych. Chodzi o 162 mld zł - informuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Czas na podjęcie decyzji czy środki z likwidowanych OFE trafią do IKE czy ZUS-u będzie jednak ograniczony.

Jak wskazuje resort, będą to dwa miesiące, bowiem złożenie stosownej deklaracji będzie możliwe jedynie między 1 czerwca a 1 sierpnia 2020 r. Po tym terminie - zgodnie z projektem ustawy 27 listopada 2020 roku - środki zostaną przekazane automatycznie na IKE.

bECgHDVP

Projekt ustawy który umożliwia przeniesienie środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne został przyjęty przez Radę Ministrów 26 listopada 2019 roku z propozycją nowej daty wejścia przepisów w życie. W najbliższym czasie projekt zostanie przekazany do prac w parlamencie.

"Rząd zdecydował, że ustawa wejdzie w życie 1 czerwca 2020 roku i zalecił dostosowanie do tej daty terminarza realizacji kluczowych procesów związanych z przekształceniem OFE w IKE" - tłumaczy resort.

bECgHDVV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECgHDWq
KOMENTARZE
(57)
szurik
2 lata temu
Jaki był sens likwidacji OFE i w to miejsce robienia nowego systemu - PPK? Ta cała reforma na oszustwie rządu jest zbudowana. Morawiecki twierdził, że środki w OFE nie są własnością wpłacających i on te środki odda obywatelom. Po czym stworzył nowy system, którego własność miała być zagwarantowana, ale okazało sie, że wcale nie jest. No i Morawiecki chce zmiany konstytucji, żeby stworzyć gwarancje. A ja się zatem pytam, czy nie wystarczyło zmienić konstytucji, żeby zagwarantować prywatność środków w OFE? Tylko wtedy nie udałoby się ukraść pieniędzy z OFE. A tak skubną nam opłatę przekształceniową, a i tak gwarancji jak nie było tak nie ma.
dr
2 lata temu
a czy ja moge swoja czesc dostac z powrotem - pewnie nie , bo jestescie zlodzieje
łykaj
2 lata temu
Tv PiS '' prawdę wam powie '' jak wróżka że szklanej kuli '' .
bECgHDWr
stary Emeryt
2 lata temu
Najpierw wymyślają fundusze i mamią Polaków do oszczędzania , a później gdy Polacy uzbierają trochę pieniędzy , to jaśnie panujące nam pany , kładą na nich łapę !!!! Nie wierzę obłudnikom !!!
dj
2 lata temu
Złożenie deklaracji będzie możliwe od 1.06 do 1.08. Ha, ha, pewnie tylko w środy rano. OFE już rozkradli, dobrze, że jestem za stary na PPK.
...
Następna strona