Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Likwidacja OFE. Rząd podał nowe terminy

Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. uczestnicy OFE będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
ZUS czy IKE? 27 listopada 2020 roku środki zostaną przekazane automatycznie na Indywidualne Konta Emerytalne.

Przekształcenie OFE w IKE pozwoli przekazać Polakom pieniądze zgromadzone przez nich w otwartych funduszach emerytalnych. Chodzi o 162 mld zł - informuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Czas na podjęcie decyzji czy środki z likwidowanych OFE trafią do IKE czy ZUS-u będzie jednak ograniczony.

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przekształcenia OFE w IKE.
IKE czy ZUS? Sprawdziliśmy, gdzie emerytury mogą być większe

Jak wskazuje resort, będą to dwa miesiące, bowiem złożenie stosownej deklaracji będzie możliwe jedynie między 1 czerwca a 1 sierpnia 2020 r. Po tym terminie - zgodnie z projektem ustawy 27 listopada 2020 roku - środki zostaną przekazane automatycznie na IKE.

Projekt ustawy który umożliwia przeniesienie środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne został przyjęty przez Radę Ministrów 26 listopada 2019 roku z propozycją nowej daty wejścia przepisów w życie. W najbliższym czasie projekt zostanie przekazany do prac w parlamencie.

"Rząd zdecydował, że ustawa wejdzie w życie 1 czerwca 2020 roku i zalecił dostosowanie do tej daty terminarza realizacji kluczowych procesów związanych z przekształceniem OFE w IKE" - tłumaczy resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-12-2019

rontrzeba zadac pytanie a kiedy bedzie likwidacja pracowniczych planów kapitałowych?

16-12-2019

tylkoPolskatym co narzekają, a nawet ciągle wyzywają obecny RZĄD , fundusze z OFE winno oddać PO, bo PO go ukradło,a Tusk wyjaśniał, że "pieniądze z OFE nie … Czytaj całość

16-12-2019

Rycerz1410Ważniejsze Pomniki niż emerytura. Ważniejsza religia niż emerytura. Ważniejsza wiara niż emerytura. Ważniejsze nieróbstwo kleru i ich zyski niż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (57)