Notowania

LNG główną konkurencją dla Gazpromu. Rosyjski koncern zapowiada trudny rok

Eksport Gazpromu wyhamowują dostawy do Europy gazu skroplonego. W ciągu 2 lat rosyjski gigant obniży eksport gazu na tym kierunku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Zakład Gazpromu (Fot: Merkushev Vasiliy/Shutterstock.com)

Blisko 202 mld metrów sześciennych gazu wysłał do Europy w ubiegłym roku rosyjski Gazprom – piszą cytowane przez Polską Agencję Prasową "Wiedomosti". Jednak w Europie zapotrzebowanie na gaz spadło pierwszy raz od trzech lat.

Dodatkowym problemem dla rosyjskiego giganta okazała się konkurencja ze strony skroplonego gazu LNG. W wewnętrznej publikacji Gazpromu Siergiej Komlew, szef wydziału kontraktów i kształtowania cen wprost pisze o "trudnym 2019 roku" – podaje PAP.

OGLĄDAJ: Prezes UOKiK: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe:

Wiedomosti przywołują prognozę dyrektora Gazpromu, że "głównym konkurentem gazu dostarczanego rurociągami przez Gazprom w walce o konsumenta europejskiego stanie się LNG".

Według ekspertów Gazprom w ciągu dwóch lat obniży eksport gazu do Europy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2019

PO tego nie zrobilaCzyli znowu PiS mial rację otwierając wreszcie gazoport w Świnoujściu

22-03-2019

panie Broniarz z PRLuważam, że jeśli agenci WSI=GRU chcą legalny i demokratycznie wybrany,, niekradnący rząd PiS obalić i zastąpić go złodziejskimi agentami Moskwy i … Czytaj całość

22-03-2019

Pucio..........CZYLI już nie będą Nam NARZUCAĆ ceny gazu o 20-30 % DROŻSZE jak Zachodniej Europie dodatkowo POMIMO tego że tam ponosili jeszcze WIĘKSZE koszty … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (107)