Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Lockdown dla niezaszczepionych. Austria przyspiesza z akcją szczepień

15
Podziel się:

Austriacki kanclerz Alexander Schallenberg zapowiedział, że zamierza wprowadzić lockdown dla osób, które nie przyjęły jeszcze szczepionek na COVID 19. Liczba nowych przypadków w Austrii ostatnio gwałtownie wzrosła, dlatego rząd chce przyspieszyć akcję szczepienia obywateli ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w niedzielę.

Lockdown dla niezaszczepionych. Austria przyspiesza z akcją szczepień
Austria rozważa lockdown dla niezaszczepionych. (ONS, Photoshot)

Austriacki kanclerz po raz kolejny ostrzegł, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, to wstęp do lokali gastronomicznych czy hoteli będą miały jedynie osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. Zapowiedział też konieczność omówienia obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, szczególnie w sektorze zdrowia.

Ze względu na złą sytuację pandemiczną w Austrii, niemiecki rząd w piątek zaklasyfikował ją jako obszar wysokiego ryzyka. W związku z tym osoby niezaszczepione, powracające do Niemiec, będą poddawane kwarantannie.

Coraz więcej zakażeń

Liczba infekcji w Austrii wzrosła dramatycznie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Najwięcej zachorowań notuje Górna Austria, gdzie zapadalność w ciągu ostatniego tygodnia jest na poziomie blisko 1200 nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców.

Zobacz także: Pracodawca dowie się, czy jesteś zaszczepiony. "To ułatwi funkcjonowanie na rynku"

Austria ma też stosunkowo niski wskaźnik szczepień na tle innych krajów Europy – obecnie w pełni zaszczepionych jest ok. 65 proc. populacji – podkreśla "Die Welt".

Od końca października widać, że chętnych na szczepienia jest coraz więcej. Na terenie Górnej Austrii od wczoraj można szczepić się w szpitalach. Jak podają lokalne media, chętnych było tak wielu, że przed szpitalami ustawiały się kolejki.

"Zdecydowana większość szczepień dotyczyła przyjęcia dawki przypominającej. Oczywiście te szczepienia są potrzebne, ale wolelibyśmy więcej pierwszych szczepień" – powiedziała portalowi Nachrichten Jutta Oberweger, rzeczniczka sieci szpitali Górnej Austrii.

Szpitale się nie wyrabiają

Niektórzy z lekarzy nieoficjalnie krytykują pomysł otwierania punktów szczepień na terenie klinik i szpitali. "Szpitale, które już i tak ledwo zipią, teraz muszą zająć się dodatkowo szczepieniami. To bezczelność!" – cytuje Nachrichten anonimowego lekarza.

Górna Austria jako kraj związkowy zapowiedziała kolejną dużą kampanię szczepień również na nadchodzący weekend. Chce skupić się przede wszystkim na pierwszych szczepieniach. Dodatkowe punkty szczepień ma czasowo uruchomić także Czerwony Krzyż.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
wirusik
rok temu
Dzisiaj obowiązek, jutro getta dla niezaszczepionych a później co?
Gosia.D
rok temu
Co to kucze ma być!!! Ludzie opamiętajcie się z tymi szczepieniami!!!!Szczepicie się nie wiedząc jak za parę lat wasz organizm zareaguje na te szczepionki.Nie ma po nich żądnej gwarancji że nie zachorujecie i nie umrzecie.Tyle razy narody walczyły o wolność i demokrację a teraz jest jawna dyskryminacja nie zaszczepionych.Ograniczeniami zmuszani są ludzie do szczepień, to jest chore!!!! Może od razu niech utworzą getta dla niezaszczepionych.Niczym nie różni się to od pomysłu Hitlera podział na rasy Panów i śmieci.Ja jestem nie zaszczepiona i pracuję między ludźmi dzięki Bogu nie zachorowałam a 5 osób zaszczepionych z mojej pracy było chorych na covid i to oni roznosili tego wirusa!!!! Gdzie logika!!!! Ja po prostu jestem wściekła na was ludzie!!!! Daliście sobie zrobić wodę z mózgu.Co będzie jak masowo zaczną umierać ludzie zaszczepieni i okaże się że szczepionka jest szkodliwa ,co z dziećmi szczepionymi !!!! Jak okaże się że za kilka lat będą nie płodni lub będą się rodziły ich dzieci z różnymi wadami genetycznymi.Kto weźmie za to odpowiedzialność!!!!!Te szczepionki są cały czas w fazie testów i to na was ludzie zaszczepieni!!!!
Iza W.
rok temu
Oni nadal nie rozumieją że im więcej szczepień tym więcej zakażeń. Naukowcy (blokowani) dawno o tym pisali. A ponieważ nie do końca wierzę w to że nie rozumieją tzn. że wprowadzają od dawna planowaną depopulacje i nie cofną się już. Po trupach do celu. Obłąkany świat staje się faktem
Sylwia C.
rok temu
Kolejny kraj w którym upada wolność i budzą się demony faszyzmu. Nie wypuszczenie z domów zdrowych normalnych osób bo nie przyjęli toksycznej eksperymentalnej substancji genowej to ruch niesłychanie obrzydliwy, okropny, straszny, zły do szpiku kości, wręcz demoniczny i samobójczy. Wkrótce rozpoczną się procesy sądowe o zbrodnie na ludzkości. Jestem tego pewien. IV rzesza długo nie pociągnie. Niechn Ci ludzie zaczną walczyć o wolność bo będzie jeszcze gorzej. Walka z ludźmi w obronie wymyślonej pandemii!!!
Antyszczep
rok temu
Ciekawe jaki znaczek będą tym razem nosić na rękawach.