Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Lockdown. Merkel przestrzega przed nowym wariantem COVID-19

13
Podziel się

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła, że nowe warianty koronawirusa mogą spowodować trzecią falę zakażeń w kraju. To z kolei wymusiłoby na rządzie wprowadzenie kolejnego lockdownu.

Lockdown. Merkel przestrzega przed nowym wariantem COVID-19
Kanclerz Niemiec Angela Merkel (ONS.pl)
bDSyYdGZ

- Z powodu wariantów wchodzimy w nową fazę pandemii, z której może powstać trzecia fala. Musimy więc działać mądrze i ostrożnie, tak by trzecia fala nie zmusiła do całkowitego zamknięcia - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Szefowa rządu zapowiedziała wprowadzenie w marcu "inteligentnej strategii" otwierania gospodarki, opartej o szybkie testy i zróżnicowanej regionalnie. Takie podejście miałoby oznaczać - na przykład - otwarcie szkół w okręgach o niskiej liczbie zakażeń.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. Polska zamknie granice? "To bardzo dobry ruch"
bDSyYdHb

Jak zaznaczyła, nie wie, kiedy nowa strategia zostanie wprowadzona, ale będzie to w marcu.

Przypomnijmy, że do 7 marca w całym kraju obowiązuje lockdown, choć od 1 marca otwarte zostaną salony fryzjerskie.

Obostrzenia mają zostać zniesione po osiągnięciu średniego tygodniowego poziomu zakażeń poniżej 35 na 100 tys. mieszkańców. W ostatnich tygodniach współczynnik ten utrzymywał się na poziomie ok. 60.

bDSyYdHh

Merkel odniosła się też do kwestii szczepionki firmy AstraZeneca, której zapasy są w Niemczech wykorzystywane jedynie w 15 proc. m.in. ze względu na sceptycyzm wielu Niemców. Kanclerz zapewniła, że preparat jest "sprawdzony, skuteczny i bezpieczny". Jednocześnie dodała, że dopóki szczepionki przeciwko Covid-19 nie będą szeroko dostępne, Niemcy nie będą mogli wybrać, który otrzymają środek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyYdHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Tom
2 miesiące temu
Jest covid-19 i to ci cholerni globaliści go wypuścili którzy teraz nas straszą nim. Za chwilę wypuszczą inną dużo gorszą zarazę, która będzie nas zabijać i nic na to nie poradzimy. Nasz los jest w rękach psychopatów. Oni zmierzali do tego momentu w którym jesteśmy teraz od bardzo długiego czasu. Nie cofnął się przed niczym.
slepi konsume...
2 miesiące temu
wojna i przejecia w bialych rekawiczkach
Ayna
2 miesiące temu
Jak to zrobily Chiny, ze zdusili u siebie chorobe? Dlaczego teraz cicho o nich?
bDSyYdHD
Belfer
2 miesiące temu
Lekcje online: całe rodziny na wakacjach, w górach, nad morzem, w ciepłych krajach. To co przywiozą ze sobą z wyjazdu rozsieją się w mig. Nauczyciele siedzą w domach, s uczniowie na wakacjach. Czy to ma sens?
tomek
2 miesiące temu
Odrazajaca