Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Lotnisko Chopina będzie rozbudowane. Wojsko da teren

9
Podziel się

Resort obrony przekaże 8,5 tys. m. kw. płyty na warszawskim Lotnisku Chopina. Dzięki temu największy port lotniczy w kraju będzie można rozbudować i stworzyć nowe miejsca postojowe dla samolotów.

Lotnisko w stolicy ma zyskać nową przestrzeń. Już jest porozumienie
Lotnisko w stolicy ma zyskać nową przestrzeń. Już jest porozumienie (WP.PL)
bDSzEXfp

- Przebudowa portu jest niezbędna, aby mógł on obsłużyć rosnący ruch pasażerski - tłumaczą władze warszawskiego lotniska. Stąd pomysł, by MON oddał w dzierżawę cywilnemu lotnisku 8,5 tys. m. kw. płyty. Teraz powierzchnię wykorzystuje wojsko.

Porozumienie w tej sprawie podpisali Mikołaj Wild, wiceszef resortu infrastruktury oraz Tomasz Zdzikot z MON. Podpisanie porozumienia ma dać Polskim Portom Lotniczym możliwość przebudowy północnej części terminalu, w którym znajduje się strefa dla pasażerów podróżujących do krajów poza Schengen. Na pozyskanym przez lotnisko terenie mają powstać stanowiska postojowe dla samolotów. Będzie tam mogło stać ok. ośmiu dodatkowych samolotów.

- Przepustowość Lotniska Chopina dramatycznie się kurczy. Obecnie w momencie tzw. szczytów wykorzystujemy 100 proc. naszych zasobów. Należy pamiętać, że przepustowość nie ogranicza się wyłącznie do dróg startowych - dotyczy to także pozostałych elementów infrastruktury - mówi Piotr Rudzki z Lotniska Chopina.

bDSzEXfr

Linie lotnicze ignorują zakaz nocnych lotów z Okęcia. Najczęściej sen mieszkańcom zakłóca... LOT. Zobacz wideo:

- Kluczem do rozbudowy warszawskiego portu jest porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej - mówił na początku roku Mariusz Szpikowski, szef Polskich Portów Lotniczych.

W ciągu jedenastu miesięcy bieżącego roku Lotnisko Chopina odprawiło 16,5 mln pasażerów i pozostaje największym portem lotniczym w kraju.

bDSzEXfx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSzEXfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
LEON
2 lata temu
We wrzesniu przylecialem do Warszawy samolotem LOT z Toronto,byl opozniony ponad trzy godziny,po wyladowaniu czekalismy w samolocie ponad godzine,az sie zwolni mejsce przy rekawie.
dzwon
2 lata temu
a gdzie mega lotnisko.chciej juz zapomnial co tak szumnie obiecywal.o świeta naiwności,przecież on co chwila gromko wykrzykuje coraz to nowe kłamstwa i wszyscy się w tym pogubili.
Error
2 lata temu
A lotniska w Koziej Wólce i Kaczuszkach?
bDSzEXfT
Rozum
2 lata temu
W jakim innym cywilizowanym mieście wojsko posiada tak ogromne tereny przy lotnisku cywilnym i jeden z centralnych placów miasta?
wojsko do miń...
2 lata temu
zimna wojna dawno się skończyła