Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Ludzie Obajtka tracą pracę. Orlen potwierdza

261
Podziel się:

W Orlenie, największej polskiej firmie, od kilku miesięcy działa kadrowa miotła. Ireneusz Fąfara, który w połowie kwietnia stanął na czele giganta, wziął się za robienie porządków. Pracę tracą ludzie byłego prezesa Daniela Obajtka i polityczni nominaci PiS.

Ludzie Obajtka tracą pracę. Orlen potwierdza
W Orlenie pracę tracą ludzie byłego prezesa Daniela Obajtka (PAP, Tytus Żmijewski)

Dorota Kania, Jan Parys, Maciej Łopiński, Małgorzat Erlich-Smurzyńska, Agata Górnicka, Tomasz Serafin, Jarosław Szmyt, Maciej Radziwiłł, Zbigniew Lasek, Sylwia Kobyłkiewicz, Stanisław Bortkiewicz, Zofia Paryła - to lista osób, które straciły pracę w Orlenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wynajmowanie drogich aut jest bardziej opłacalne niż mieszkania. Bartek Walaszczyk w Biznes Klasie

"Zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami wewnętrznymi, a także przepisami wynikającymi z rozporządzenia RODO, Orlen nie udziela szczegółowych informacji dotyczących zatrudnienia. Jednak w drodze wyjątku, informujemy że wymienione osoby nie świadczą pracy na rzecz Orlen" - informuje w odpowiedzi na pytania "Super Expressu" Mateusz Wilczyński, rzecznik prasowy spółki.

Gazeta przypomina, że Agata Górnicka, która była dyrektorem Biura Relacji z Otoczeniem ORLEN oraz przewodniczącą Rady Fundacji Orlen, to jedna z najbliższych współpracownic Mateusza Morawieckiego.

Dziennik zwraca uwagę na postać Tomasza Serafina, byłego policjanta, który zajmował stanowisko wiceprezesa w paliwowym koncernie, gdzie odpowiadał za politykę antykorupcyjną. Został skazany w związku ze sprawą śmierci pary policjantów z komisariatu na stołecznym Dworcu Centralnym w tzw. aferze blue taxi z grudnia 2006 roku.

Na liście jest także Jarosław Szmyt, powiązany z aferą Pegasusa. "Jarosław Szmyt, który uciekł z CBA w marcu 2022 po wybuchu afery Pegasusa do Orlenu objął tam stanowisko dyrektora Biura Analiz Orlen" - informował poseł Krzysztof Brejza.

Pożegnali się z pracą w Orlenie. Długa lista

Pod koniec maja z posadą w radzie nadzorczej Orlen Oil pożegnał się Marcin Emilewicz, mąż byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz. Pracę stracił też Zdzisław Kurski, syn byłego prezesa TVP. W zarządzie Lotos Kolej nie ma Hanny Mazur, byłej radnej PiS w Gdyni. Sylwia Kobyłkiewicz nie jest prezesem Orlen Upstream, a w styczniu złożyła rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Energi.

W radzie nadzorczej Orlen Oil nie zasiada już także Małgorzata Erlich-Smurzyńska, która kierowała świętokrzyskim biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdy agencją kierował Daniel Obajtek. Z rady tej spółki odwołano też Elżbietę Bugaj, która była dwa lata temu opisywana przez Radio Zet jako "krewna dobrego znajomego prezesa Orlenu Daniela Obajtka". Bugaj nie kieruje już także spółką PGE Termika i nie zasiada w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Lotniczej.

Orlen pożegnał się też ze Stanisławą Kasprzycką, wiceprezeską PGNiG Technologie. O jej nominacji zrobiło się głośno za sprawą jej doświadczenia zawodowego. Od 2012 r. uczyła bowiem plastyki i była dyrektorką szkoły podstawowej pod Myślenicami, czyli w rodzinnych stronach Daniela Obajtka.

Jeszcze w styczniu z Orlenem pożegnali się Maciej Łopiński, bliski współpracownik prezesa PiS, a także Jan Parys, w przeszłości kierujący gabinetem politycznym ministra spraw zagranicznych. Jego nazwisko pojawiło się przy okazji sprawy wysyłania płynów dezynfekcyjnych do Watykanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(261)
1948
miesiąc temu
Zbudowac rezerwat dla bylych oficjeli Dojnej kolo granicy z Bialorusia i tam zasiedlic to dranstwo
KlOaka
miesiąc temu
Fajnie jest w PGE GiEK. Powyrzucali z pracy wieloletnuch pracowników, a nowy prezes mianował na kierownika zamówień swoją synową.
Wyborca KO
2 miesiące temu
Pozamykać w więzieniach wszystkich związanych z opozycją i popierających opozycję. Bez procesów, bez dowodów. Zdelegalizować partie opozycyjne! Takiej polski chcemy!
Adam
2 miesiące temu
Od 13 grudnia to ,czy zachowasz czy stracisz pracę zależy od tego, czy oficjalnie i wyraźnie popierasz POKO czy też opowiadasz się za opozycją Ofiarą ludzi 13 grudnia jest m. Innymi pani Maryla Rodowicz. Została wykluczona z festiwalu bo nie chodziła na marsze totalnej opozycji i nie angażowała się politycznie po stronie doncia
Księgowy
2 miesiące temu
Czystki w orlenie- PO wyrzuca ludzi z pracy i zastępuje swoimi. Skutki już widać w wynikach Orlenu za pierwszy kwartał
...
Następna strona