Lufthansa znów będzie latać. Wracają połączenia w 20 kierunkach

Od połowy czerwca niemieckie linie lotnicze zamierzają uruchomić loty w 20 kierunkach. Spółka negocjuje z niemieckim dofinansowanie w wysokości 9 miliardów euro.

Lufthansa przywraca loty.
Źródło zdjęć: © PAP
Witold Ziomek

Jak informuje Lufthansa, od połowy czerwca wracają loty do Wenecji, na greckie wyspy Kreta i Rodos, do Faro na południu Portugalii, a także na hiszpańską Majorkę, Ibizę czy do Malagi.

Wszystkie loty będą realizowane z lotniska we Frankfurcie nad Menem.

Na tym nie koniec. Pod koniec tygodnia spółka ma ogłosić kolejne lokalizacje, do których będzie latać.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Przed dwoma tygodniami Lufthansa ujawniła plany wznowienia lotów do Los Angeles, Toronto czy Bombaju. Wszystkie loty, o których informuje spółka, mają zostać wznowione od czerwca, kiedy to przewoźnik zaczyna przywracać działalność, która została praktycznie zamknięta przez kryzys związany z koronawirusem.

W czwartek linie lotnicze poinformowały, że prowadzą z niemieckim rządem negocjacje w sprawie sprzedaży ok. 20 proc. udziałów w zamian za zastrzyk gotówki. Jak informuje niemiecka gazeta "Bild am Sonntag" pożyczka będzie musiała zostać spłacona do końca 2023 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie