Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Rzecznik MŚP apeluje o szybsze otwarcie fitnessu, basenów i solariów

5
Podziel się

Rzecznik MŚP zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o przyśpieszenie zdejmowania obostrzeń w gospodarce. - Sytuacja wyraźnie się normuje - przekonuje.

Rzecznik MŚP apeluje o szybsze otwarcie fitnessu, basenów i solariów
Adam Abramowicz przewiduje skutki pandemii koronawirusa (East News, Mateusz Grochocki)
bEiOqjlx

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego i Rady Medycznej o ponowną analizę harmonogramu zdejmowania obostrzeń w gospodarce.

Rzecznik przekonuje, że należałby przyśpieszyć szybsze zdjęcie obostrzeń wobec fitnessu, basenów czy solariów.

Zobacz także: Miliardy złotych strat. Otwarcie hoteli to "długi powrót do normalności"
bEiOqjlz

"Nie ma racjonalnego uzasadnienia, by branże ujęte w planie otwierania dopiero od 29 maja br. - takie jak salony fitness, baseny czy solaria – nie mogły być otwarte już od 15 maja br." – przekonuje Rzecznik MŚP w piśmie do premiera.

W jego ocenie istnieją przedsiębiorstwa, które nie zostały dotychczas wymienione w rządowym harmonogramie np. przedstawiciele branży targowej czy firmy prowadzące miejsca zabaw dla dzieci, a także dyskoteki i kluby nocne.

Rzecznik MŚP apeluje, by do 15 maja branże otrzymały informacje o terminie swojego ponownego otwarcia, by - w możliwie jak najszybszym terminie - po zaktualizowaniu wytycznych sanitarnych, wrócić do prowadzenia działalności.

bEiOqjlF

"W przypadku zaś branż, planowanych do otwarcia od 15 maja - należy znieść wymóg świadczenia usług na świeżym powietrzu. Wielu restauratorów nie jest bowiem w stanie obsługiwać klientów na zewnątrz z powodu braku ogródków, fikcją jest z kolei możliwość wystawiania spektakli na powietrzu, gdy zdecydowana większość teatrów czy kin nie posiada stosownej infrastruktury" – podsumował Abramowicz w liście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiOqjma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
jajko
2 miesiące temu
Już Peło i PSL apelowali o przyspieszenie w lutym. Przez nich zmarło kilka tysięcy ludzi a całe luzowanie potrwało może 3 tygodnie. Teraz następny baran apeluje.
Zamyslony
2 miesiące temu
O czwartej i kolejnych falach covida już przebąkują. Będzie teraz "maski zdejmij", a we wrześniu "maski włóż" i tak przez kolejne lata. Co wam da te parę dni wcześniej. I tak będą dwa trzy razy w roku was zamykać, aby potem otworzyć na złapanie oddechy i tak bez końca, aż zlikwidują klasę drobnych i średnich przedsiębiorców. Taki jest właśni wielki plan korpo-komuny. Obudźcie się wreszcie naiwne owieczki.
Alexander
2 miesiące temu
Powinna się ich osądzić za to co zrobili na rozkaz Gatesa!
bEiOqjmb
jedynka
2 miesiące temu
kolejny specjalista epidemiolog......
Wesoła
2 miesiące temu
plantacja. Jak człowieka truć, może źle się czuć.