Trwa ładowanie...
bDKbvqxx

Notowania

Obostrzenia – Wszystkie wiadomości

8
07.03.2021 10:38

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus w Polsce. Są najnowsze wyniki. Dawno nie było takiej niedzieli

13 574 nowe przypadki zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 126 osób zakażeń. To najgorszy niedzielny wynik od 22 listopada, kiedy odnotowano blisko 18 tys. zakażeń. Lockdownem zagrożone są biznesy z kolejnego regionu.

4
07.03.2021 8:35

TURYSTYKA
 / 
Paszport covidowy budzi kontrowersje, a "żółta książeczka" istnieje od lat. Prawnik wyjaśnia

Unia Europejska pracuje nad "paszportem" dla zaszczepionych. Pomysł nie jest ani nowy, ani bezprawny. Co więcej, ma ułatwić, a nie utrudnić życie. Jest jednak jeden problem - zdaniem prawników - jest na to po prostu za wcześnie, a pomysł wciąż jest dziurawy.

383
06.03.2021 10:42

OBOSTRZENIA
 / 
Warszawski pub działa pomimo obostrzeń. Policja bezradna

Wojewoda mazowiecki zapowiedział w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, że skieruje służby do lokalu, który pomimo obostrzeń organizuje dyskoteki. Mimo policyjnej obławy i konfiskaty alkoholu, pub nadal działa i nie zanosi się na to, żeby szybko przestał.

11
05.03.2021 18:44

OBOSTRZENIA
 / 
Lockdown. Resort rozwoju ma kolejne pomysły na pomoc poszkodowanym przedsiębiorcom

Nie zanosi się, aby w najbliższych tygodniach rządzący znieśli zasady ograniczające działalność przedsiębiorców. Przeciwnie, w piątek minister zdrowia ogłosił lockdown w kolejnym województwie. Dlatego też Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad kolejnymi formami wsparcia m.in. dla gastronomii.

11
05.03.2021 16:02

SOPOT
 / 
Pomorskie zamknięte od 13 marca. "Wszyscy czekają na lato, nie każdy dotrwa"

Województwo pomorskie z nowymi, ostrzejszymi obostrzeniami, podzieli los warmińsko-mazurskiego. Co to oznacza dla lokalnych przedsiębiorców? - Myślę, że bardzo pokrzywdzoną branżą jest branża gastronomiczna. Jej przedstawiciele dają nam zapewnienia, że byliby w stanie otworzyć się w reżimie sanitarnym. Wszyscy obserwujemy pewną fikcję w galeriach handlowych czy innych miejscach. Ludzie kupują jedzenie na wynos, a później jedzą je po kątach, dużo bardziej stłoczeni niż gdyby siedzieli przy stolikach - powiedziała w programie "Newsroom WP" wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim. - Rząd powinien rozważyć otwarcie ogródków gastronomicznych. Wszyscy czekają na sezon letni, ale część przedsiębiorców może tego czasu nie doczekać - dodała.

bDKbvqxz
12
05.03.2021 15:48

MASECZKI
 / 
W Ikea maseczka na twarzy, albo brak zakupów. Prof. Flisiak ocenia ten ruch

Szalik czy prowizoryczne zakrycie twarzy już nie wystarczy. W Ikei bez maseczki na twarzy zakupy będą zakazane. - To bardzo dobry krok, bardzo dobrze by było, gdyby inne sieci też to wprowadziły. A w małych sklepach, żeby straż miejska i policja bardziej wspierały sprzedawców, którzy protestują (przeciwko braku maseczek - przyp.) - powiedział w programie "Newsroom WP" prof. Robert Flisiak. - Od dawna mówiłem, że nie jestem ortodoksyjny jeśli chodzi o maseczki. W przestrzeni otwartej nie ma potrzeby wymuszać i karać ludzi, gdy nie ma skupisk, za nienoszenie maseczek. Można karać za brak gotowości do ich założenia. Natomiast w pomieszczeniach zamkniętych powinno być to absolutnie egzekwowane - dodał.

614
05.03.2021 15:03

KORONAWIRUS
 / 
Lockdown w kolejnym województwie, trzy na liście alarmowej

Lockdown w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim, ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Tam wygląda rzeczywistość koronawirusa w Polsce.

14
05.03.2021 14:26

OBOSTRZENIA
 / 
Koronawirus. Lockdown w kolejnym województwie. Minister ogłosił decyzję

Taryfy ulgowej nie będzie. Hotele, kina, muzea w dalszym ciągu zamknięte będą w województwie warmińsko-mazurskim. Obostrzenia obejmą także województwo pomorskie. Jedyną dobrą wiadomością dla mieszkańców tych województw jest to, że najmłodsze dzieci nie będą uczyły się wyłącznie w trybie zdalnym.

1.2K
05.03.2021 9:49

NOWE OBOSTRZENIA
 / 
Pomorze do zamknięcia, Lubuskie na granicy. Rząd siada do rozmów o zaostrzaniu zasad

Zmian w taktyce nie będzie. Jak wynika z informacji money.pl, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski dalej chcą wprowadzać ograniczenia koronawirusowe na poziomie regionów. Los województwa warmińsko-mazurskiego najpewniej podzieli w ciągu najbliższych godzin województwo pomorskie, wciąż ważą się losy województwa lubuskiego.

bDKbvqxF
3
05.03.2021 7:35

COVID-19
 / 
Koronawirus. Możliwe kolejne decyzje w sprawie obostrzeń

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego omówi sytuację epidemiologiczną w kraju. Niewykluczone, że zapadną decyzje dotyczące obostrzeń.

92
01.03.2021 18:31

GOSPODARKA
 / 
Koronawirus w Polsce. Lockdown w kolejnych regionach? Decyzja pod koniec tygodnia

Pod koniec tygodnia rząd ma zakomunikować ewentualnie kolejne decyzje dotyczące obostrzeń w Polsce. Być może będą one dotyczyć nowych województw. Rzecznik rządu tłumaczy jednak, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

343
27.02.2021 19:46

KORONAWIRUS
 / 
Lockdown w Olsztynie. Leniwe spacery nad jeziorem i na starówce. Burzą się przedsiębiorcy

Andrzej mówi, że się boi, ale i tak przyjechał z rodziną nad jezioro pospacerować. Na starówce w Olsztynie także widać spacerowiczów, ale tłumów nie było. I wszyscy karnie zasłaniali twarze. Policja prowadziła rutynowe kontrole. Bardziej nerwowi są przedsiębiorcy. Już zapowiedzieli, że w poniedziałek jadą protestować do Warszawy.

7
27.02.2021 10:23

KORONAWIRUS
 / 
Obostrzenia od soboty. Są ważne zmiany. Lepiej wiedzieć za co dostaniesz mandat

Nowe obostrzenia obowiązują od 27 lutego. Zgodnie z decyzją rządu od soboty obowiązkowe jest noszenie maseczek. Zakazane jest już zasłanianie ust i nosa przy pomocy przyłbic.

bDKbvqxG
27.02.2021 7:20

OBOSTRZENIA
 / 
Tak działa restauracyjne podziemie. Stolik? Nie, to "przestrzeń do pracy"

Przed wejściem obowiązkowa dezynfekcja rąk, później podpis na dwóch egzemplarzach umowy najmu i kontrola maseczki na twarzy. To nie wizyta u lekarza czy notariusza. Tak dziś działa restauracyjne podziemie. - Wiceminister Patkowski apelował o przebranżowienie? No to ma - słyszymy w jednej z wrocławskich knajp.

6
27.02.2021 6:05

KORONAWIRUS
 / 
Nowe obostrzenia. Rozporządzenie opublikowane, co się zmieni od soboty?

Jednolite rozporządzenie wprowadzające obostrzenia w Polsce zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Od soboty zatem najostrzejsze obostrzenia dotkną mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Nie będzie można też zasłaniać dróg oddechowych przyłbicą czy szalikiem.

20
26.02.2021 12:29

WARMIA I MAZURY
 / 
Obostrzenia od soboty. Sanepid już szykuje się do kontroli. Policjanci ruszą do hoteli

- Uczulam wszystkich hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - zapowiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

48
25.02.2021 18:20

KORONAWIRUS
 / 
Obostrzenia w Polsce. Jednolite rozporządzenie najpóźniej w piątek rano

Do publikowania rozporządzeń zmieniających obostrzenia tuż przed ich wejściem w życie trzeba się przyzwyczaić. Tym razem przedsiębiorcy powinni mieć kilkanaście godzin, aby przystosować się do decyzji rządu. Zmieni się też forma dokumentu.

2
25.02.2021 16:27

OLSZTYN
 / 
Lockdown Warmii i Mazur. Będą pozwy do sądu

Przedsiębiorcy z warmińsko-mazurskiego buntują się przeciwko zamykaniu ich regionu, a co za tym idzie, ich biznesów. Chcą złożyć pozew zbiorowy. - Jest to ogromny problem. To oczywiście pewien proces, nic nie dzieje się z dnia na dzień. Niestety, przez taką politykę, brak konsekwencji i brak strategii możemy spodziewać się najgorszego. Nie możemy się dziwić, że nasi przedsiębiorcy chcą być traktowani jak inni w kraju, oczekują też wsparcia - powiedział w programie "Newsroom" Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Jeśli tacy restauratorzy otrzymali tylko 5 tys. zł wsparcia i to w pierwszym okresie, w ubiegłym roku wiosną, nie są w stanie przeżyć, bo nie mają możliwości prowadzenia działalności - dodał.