Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|
aktualizacja

Rząd znosi większość obostrzeń. Podano termin

42
Podziel się:

Znosimy większość obostrzeń. Będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, sklepach i środkach komunikacji - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Urzędy wracają do pracy stacjonarnej. Pozostaje skrócony okres kwarantanny i izolacji. Większość restrykcji zostanie zniesiona od 1 marca.

Rząd znosi większość obostrzeń. Podano termin
Premier i minister zdrowia ogłosili zniesienie większości obostrzeń z powodu pandemii (mr) PAP/Marcin Obara (PAP, PAP/Marcin Obara)

Na konferencji prasowej szef rządu i minister zdrowia ogłosili, że już wkrótce nastąpi poluzowanie większości obostrzeń, wprowadzonych z powodu pandemii COVID-19. Wymóg noszenia maseczek w miejscach publicznych pozostanie.

Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że ogłaszane zmiany obejmą przede wszystkim:

  • utrzymanie nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych, takich jak sklepy i środki transportu,
  • zniesiono zalecenie pracy zdalnej dla urzędów.

- Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach - tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski - podkreślił premier.

Zobacz także: Polacy nie chcą obostrzeń. Lekarz powiedział, co o tym myśli

Minister zdrowia: liczba zakażeń spada

Z informacji przekazanych w środę rano przez wiceszefa resortu zdrowia Waldemara Kraskę wynika, że ostatniej doby zanotowano 20 456 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wiceminister dodał, że zmarło 360 osób z COVID-19, a ok. 70 proc. z nich było niezaszczepionych. Kraska zaznaczył, że dzisiejsza liczba zakażeń "to jest prawie 30 procent mniej niż to było tydzień wcześniej".

- Szczyt zakażeń dla fali omikronowej wyniósł niemal 60 tys. przypadków dziennie. Trend spadkowy jest bardzo silny - wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecna średnia dzienna oscyluje wokół 20 tys. nowych zakażeń.

- Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. W zasadzie zostają tylko te restrykcje – mówię o maseczkach, o izolacji, o kwarantannie – które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa - podkreślił minister zdrowia. Dodał, że priorytetem będzie odrabianie "długu zdrowotnego" poprzez umożliwianie coraz szerszego dostępu do systemu ochrony zdrowia w normalnym trybie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(42)
Yoki66
2 lata temu
Po co te maseczki?! Muszę nosić 8h w pracy, a mnóstwo klientów nie nosi, a my pracownicy musimy... Po ośmiu godzinach czuje się ból w piersiach...
Szopka
2 lata temu
Co znoszą jak nic nie było ?
oppo
2 lata temu
"Premier dodał, że ogłaszane zmiany obejmą przede wszystkim: utrzymanie nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych, takich jak sklepy i środki transportu" Prawda stara jak świat, gangsterów trzeba wytłuc, inaczej zło będzie trwało wiecznie i tylko się zmieniało na gorsze przy każdej okazji
lekarz
2 lata temu
Jeśli komuś wydaje się, że ta zbrodnia przeciw ludzkości ujdzie na sucho to bardzo się myli. Kolejne 50 lat zbrodniarze będą ścigani po całym świecie jak Mosad ścigał hitlerowców. Noszenie masek powoduje że dostaje się bakteryjnych i immunologicznych chorób płuc, które w przypadku słabszych osób kończą się albo respiratorem albo cmentarzem. Osoby które zmusiły Polaków do chodzenia w tych maskach to zbrodniarze.
GHJ
2 lata temu
Nie noszę maseczników i tak
...
Następna strona