Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Obowiązkowa praca zdalna w urzędach coraz bliżej. Znamy pierwsze szczegóły

57
Podziel się:

W wykazie prac legislacyjnych rządu ukazało się streszczenie projektu nowelizacji rozporządzenia ws. obostrzeń. Zakłada on m.in. wykonywanie pracy zdalnej w urzędach.

Obowiązkowa praca zdalna w urzędach coraz bliżej. Znamy pierwsze szczegóły
Rząd wprowadza pracę zdalną w administracji publicznej (East News, Marek BAZAK)

W projekcie przewiduje się "modyfikację przepisów dotyczących wykonywania w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych zadań o charakterze publicznym".

Zadania te mają być realizowane w trybie pracy zdalnej. Wyjątki to sytuacje, w których "realizacja określonych zadań jest niezbędna do zapewnienia pomocy obywatelom lub ze względu na przepisy prawa lub potrzeby urzędu lub jednostki, a ich realizacja nie jest możliwa w ramach pracy zdalnej".

Projektowane zmiany mają m.in. zapewnić zmniejszenie liczby kontaktów między pracownikami urzędów administracji publicznej i kontaktów z petentami.

Zobacz także: Pracownik pod wpływem alkoholu w czasie pracy zdalnej. "W razie wypadku to wyłącza odpowiedzialność pracodawcy"

Praca zdalna w urzędach

O obowiązku pracy zdalnej w administracji publicznej poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. - W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy — ogłosił.

Najnowsze badania wykazały 32 835 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 315 osób z COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
Qba
4 miesiące temu
Nie ma obowiązku. Jest polecenie pracy zdalnej, a to różnica!
Zaniepokojony...
4 miesiące temu
Witam, niestety nie wszyscy pracodawcy przestrzegają przepisu. Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie nie zezwolił na prace zdalna w administracji pomimo iż większość osób mogłaby wykonywać ja zdalnie. Przykre ze pomimo iż jest to rozporządzenie dotyczące administracji publicznej pracodawca ma w nosie swoich pracowników - ich zdrowie i życie.
Obywatel
4 miesiące temu
Bardzo dobre zdjęcie do artykuł Państwo dołączyliście. I co ta Pani z urzędu weźmie ten komputer stacjonarny pod pachę do domu na pracę zdalną? A jak będzie potrzebowała danych z dysków które są w urzędzie to zapakuje się w tramwaj z tym stacjonarnym komputerem i pojedzie :) a może mają brać przykład z Pana Ministra i pracować na prywatnych laptopach i korzystać z prywatnych e-maili. Brawo!!! Myślę że Pani pracująca na kasie w supermarkecie też może przejść na pracę zdalną bo są kasy samoobsługowe. A urzędnicy, którzy rozpatrują pisemne wnioski petentów jaki niby mają z nimi kontakt jak o wszystkim informują pisemnie lub na BIP online a petent również odpowiada pisemnie. A może to w ramach porozumienia - zamiast podwyżek damy wam „pracę zdalną” płatny 3 miesięczny urlop do świąt wielkanocnych to średnia miesięcznych zarobków wyjdzie jakby dostali podwyżkę :) Chyba Pan Minister nie załatwiał nic w Urzędzie i znowu przez swój pryzmat myśli że petent Kowalski załatwia sprawy z urzędnikiem w restauracji.
badora
4 miesiące temu
A co z tymi którzy nie mają dostępu do internetu?
andrewitstyle
4 miesiące temu
Wiekszosc spraw urzedowych mozna zalatwiac zdalnie wiec zarowno czynnosci administracyjne jak i przyjmowanie wnioskow moze byc online. Osobiscie musza byc tylko urzednicy ktorzy przyjmuja wnioski i wydaja paszporty, dowody osobiste, prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Reszta moze odbywac sie zdalnie.
...
Następna strona