Trwa ładowanie...
bDShclvV

Notowania

Praca Zdalna – Wszystkie wiadomości

1
24.03.2021 16:00

PRACA ZDALNA
 / 
Praca zdalna wciąż bez przepisów. "Pracownicy chcą pracować zgodnie z prawem, a my nie mamy wykładni"

- Jak ja złamię nogę, to nie wiadomo, czy to wypadek w pracy, czy wypadek z domu - podaje przykład problemów wynikających z braku przepisów o pracy zdalnej Maciej Noga, współzałożyciel Grupy Pracuj. - To zadanie rządzących, by je wprowadzić, bo to będzie świadczyć o konkurencyjności polskiego rynku - uważa. - Ludzie będą chcieli pracować zdalnie i działać z różnych miejsc na świecie - dodaje, a to już teraz rodzi problemy z ubezpieczeniem i podatkiem. Zdaniem Macieja Nogi w przypadku niektórych specjalności, gdzie brakuje pracowników, będziemy zatrudniać ludzi na ich warunkach, więc tym bardziej musimy przygotować odpowiednie przepisy o pracy zdalnej.

58
24.03.2021 11:23

PRACA ZDALNA
 / 
Praca się zmieni. Nikt nie będzie patrzeć, czy siedzieliśmy 8 godzin

W szczycie pandemicznym 11 proc. pracowników pracowało zdalnie. Jak będzie wyglądała praca po pandemii i czy w dalszym ciągu będziemy wykonywać ją z domu? - zapytaliśmy Macieja Nogę, współzałożyciela Grupy Pracuj. - Ja bym powiedział, że zostaniemy z pracą hybrydową - uważa Maciej Noga. Co więcej, twierdzi on, że pracodawcy przejdą z czasowego rozliczania pracy na rozliczanie pracy poprzez efekty. - Myślę, że będziemy szli w tę stronę: pracodawca będzie wymagał od nas efektu, a kiedy wykonamy pracę, będzie zależało od nas - przewiduje.

16
22.03.2021 15:06

KORONAWIRUS
 / 
Najwięcej zakażeń w miejscach pracy. Minister zachęca do pracy zdalnej

Statystycznie najłatwiej zarazić się koronawirusem w pracy. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował, byśmy tam, gdzie możemy, przechodzili na tryb pracy zdalnej.

78
20.03.2021 12:43

PRACA ZDALNA
 / 
Praca zdalna z drugiego końca świata? Nie zapomnij poinformować szefa!

Etatowcy pracujący na tzw. home office coraz częściej wyjeżdżają w najdalsze zakątki świata bez informowania o tym przełożonych. To powoduje nie tylko problem ze ściągnięciem ich do firmy, ale również rodzi poważniejsze problemy. Na przykład z ubezpieczeniem i podatkiem.

4
19.03.2021 6:40

KORONAWIRUS
 / 
Trzy ofiary śmiertelny pracy zdalnej. Dochodzi też do innych wypadków

W zeszłym roku trzy osoby poniosły śmierć w czasie wykonywania pracy zdalnej, trzy inne odniosły obrażenia. Warto zgłaszać wypadki, do których doszło w czasie pracy z domu, gdyż poszkodowany otrzyma wtedy wyższy zasiłek za czas pozostawania na zwolnieniu lekarskim.

bDShclvX
262
18.03.2021 15:49

PANDEMIA
 / 
Apel o pracę zdalną. Co z urzędami?

Minister zdrowia zaapelował o powrót do pracy zdalnej w "maksymalnym zakresie". Czy to oznacza, że również urzędy ponownie przestaną działać stacjonarnie i sprawy załatwimy wyłącznie przez internet lub telefon?

4
17.03.2021 15:57

PRACA ZDALNA
 / 
Praca zdalna. Rząd namawia do zostania w domach. "Bardzo dobrze" - ocenia lekarz

Rząd wprowadza lockdown w całym kraju. Jednym z elementów nowych obostrzeń jest zalecenie pracy z domu. - Bardzo dobrze, to kolejna słuszna decyzja w tym zakresie. Chodzi o ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa - ocenił w programie "Newsroom WP" dr Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc. Medyk odniósł się też do braku decyzji o zakazie przemieszczania się. - Jako lekarz muszę powiedzieć, że on byłby korzystny. To oznacza dużą kontrolę, ale w momencie, gdy mamy wysokie liczby zakażeń, nie można postrzegać tego jako ograniczenie wolności. Owszem, to jest pewne ograniczenie, ale należy to traktować w kontekście tego, że robimy to, by ratować ludziom życie. Tylko to musi mieć podstawę prawną. Bo jeśli ludzie będą wiedzieć, że mogą łamać prawo, to będą to robić. Za mało jest w nas współczucia. Dbamy o siebie, ale za mało myślimy o tym, czy nie stanowimy zagrożenia dla innych osób - dodał.

10
15.03.2021 13:53

PRACA
 / 
Praca zdalna. Polacy polubili domowe biura

Możliwość wykonywania przynajmniej części zadań zawodowych w domu to jedna z tych rzeczy, które Polacy będą chcieli zachować, gdy już pandemia się skończy - wynika z badań Grafton Recruitment, Gi Group i CBRE, opisywanych przez "Rzeczpospolitą".

67
09.03.2021 15:53

PRZEPISY
 / 
Praca zdalna doczeka się ustawy. To koniec 8-godzinnego dnia pracy?

Kodeks pracy czekają spore zmiany, które wymusiła pandemia koronawirusa. Uregulowania doczeka się praca zdalna, a - jak podkreśla wiceminister pracy - standard pracy po 8 godzin dziennie nie będzie już taki wszechobecny.

bDShclwd
36
05.03.2021 17:54

PRAWO
 / 
Praca zdalna będzie uregulowana prawnie. Ministerstwo Rozwoju pracuje nad założeniami

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowuje założenia do ustawy dotyczącej pracy zdalnej - poinformowała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Nowa ustawa ma unormować pracę zdalną w Kodeksie pracy.

9
03.03.2021 12:27

PRACA ZDALNA
 / 
Na pracy zdalnej jest 10 proc. Polaków. Ich motywacja siada

Mija rok pracy zdalnej. Pracownicy są coraz częściej zmęczeni wykonywaniem obowiązków zawodowych z domu i oczekują modelu hybrydowego. Pracodawcy mają problem z wdrażaniem nowych pracowników i motywacją załogi. Mimo wzrostu liczby pracowników zdalnych, nie jest to zjawisko powszechne.

03.03.2021 11:55

PRACA ZDALNA
 / 
Polecon’21. Home-office przyszłością? Już 17 i 18 marca znajdziesz dla siebie odpowiedź na to pytanie.

Przez ostatni rok pandemia zrewolucjonizowała sposób myślenia o pracy oraz, poprzez gwałtowny rozwój home-office, stworzyła zupełnie nowe szanse i zagrożenia dla współczesnego pracownika. Między innymi o tym dyskutować będą prelegenci podczas konferencji Polecon’21 organizowanej 17 i 18 marca przez SKN Ekonomii Politycznej SGH.

4
15.02.2021 17:39

PRACA ZDALNA
 / 
Praca. Ośmiu na dziesięciu pracowników nie ma możliwości pracy z domu

Praca zdalna to "luksus", na który nie może pozwolić sobie aż 80 proc. pracodawców w kraju. Czy nowe przepisy, nad którymi pracuje rząd z pracodawcami i związkami zawodowymi, to zmienią? W wielu przypadkach przejście na pracę zdalną ułatwiłyby boty, ale to oznacza też wydatki na robotyzację i automatyzację.

bDShclwe
21
11.02.2021 7:41

PRACA
 / 
Ekwiwalent za pracę zdalną. Porozumienie coraz bliżej

Wszystko wskazuje na to, że będzie porozumienie w trójkącie: organizacje pracodawców – związki zawodowe – Ministerstwo Pracy – w temacie ekwiwalentu za pracę zdalną. Pracodawcy są gotowi dorzucić się do podwyższonych rachunków za prąd, ale nie chcą, by wymóg ten wynikał z Kodeksu pracy.

162
08.02.2021 15:32

PRACA
 / 
Koronawirus. Problem z pracą zdalną. Pracownicy robią nadgodziny, pracodawcy zmieniają umowy

Zakaz prania czy sprzątania w trakcie pracy - takie zapisy zaczęli umieszczać w umowach pracodawcy. Tymczasem Polacy pracujący z domów narzekają na złe warunki i zbytnie przeciążenie obowiązkami zawodowymi. Niektórzy domagają się wypłaty nadgodzin. Prawnicy wskazują, że brakuje w kraju jednoznacznych przepisów, co tylko generuje problemy.

5
01.02.2021 10:33

KORONAWIRUS
 / 
Praca zdalna. Firmy nie dorzucają się do wyższych rachunków pracowników

Pracując z domu, Polacy ponoszą koszty, które w innych okolicznościach obciążałyby pracodawcę. Wyższe rachunki za prąd, wodę, ale też konieczność zaopatrzenia się w kawę czy herbatę. Związki zawodowe są przekonane, że firmy powinny partycypować w tych kosztach. Przedsiębiorcy są sceptyczni. Rozmowy trwają od miesięcy.

50
20.12.2020 15:53

KODEKS PRACY
 / 
Praca zdalna w trybie przyspieszonym. To spore wyzwanie dla rynku pracy

Co czwarty z nas pracuje zdalnie – wynika z danych GUS. Główny powód to pandemia koronawirusa, ale gdy ta już się skończy, praca zdalna nie zniknie. To powoduje spore wyzwania dla pracodawców, pracowników, ale i rządu.

3
11.12.2020 11:22

PRAWO PRACY
 / 
Wypadek przy pracy zdalnej. Brak regulacji to wielki problem

Nie mamy przepisów o pracy zdalnej z prawdziwego zdarzenia. Gdy więc dochodzi do wypadku, który nastąpił przy wykonywaniu obowiązków, ale jednak w mieszkaniu pracownika, pojawia się problem: to wypadek przy pracy czy jednak nie? To ważne, bo wypadek przy pracy oznacza wyższy zasiłek.