Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PAM
|
aktualizacja

CEO Amazona stracił cierpliwość. Wysłał ostrą wiadomość pracownikom, którzy nie chcą wrócić do biura

21
Podziel się:

Andy Jassy, dyrektor generalny Amazona, chce natychmiastowego powrotu swoich pracowników do biur. Wystosował jasny komunikat, że ci, którzy nie będą się stosować do jego polecenia, mogą zostać zwolnieni – ustaliły amerykańskie media.

CEO Amazona stracił cierpliwość. Wysłał ostrą wiadomość pracownikom, którzy nie chcą wrócić do biura
Dyrektor Amazona wysłał ostrą wiadomość pracownikom, którzy nie chcą wrócić do pracy w biurze (Getty Images, Bloomberg)

Dyrektorzy firm takich jak Meta, Disney, Starbucks czy Amazon chcą, aby ich pracownicy przeszli ze zdalnego modelu pracy na hybrydowy. Amazon wprowadził politykę, w której pracownicy powinni pracować z biura co najmniej trzy dni w tygodniu. Jednak wielu pracowników nie jest zadowolonych z tej zmiany.

Dyrektor generalny Amazona, Andy Jassy, podczas jednego ze spotkań zasugerował, że jeśli pracownicy odmówią powrotu do swoich biurek, mogą zniknąć z listy płac – pisze serwis Fortune, powołując się na ustalenia amerykańskiego Insidera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chiński sprzęt groźny jak nigdy. Ekspert: ja nie kupuję

Ostateczne ostrzeżenie dla pracowników Amazona

CEO Amazona od miesięcy stara się w dosyć agresywny sposób przekonać pracowników, że siedzenie w biurze trzy dni w tygodniu to dobry pomysł.

Minął już czas, aby się nie zgadzać i nie angażować – powiedział Jassy w nagraniu, do którego dotarł amerykański serwis Insider. – A jeśli nie możesz się nie zgodzić i zaangażować, również to rozumiem, ale prawdopodobnie nie skończy się to dla ciebie dobrze, ponieważ wracamy do biura co najmniej trzy dni w tygodniu – dodał.

Podczas jednego ze spotkań z pracownikami Andy Jassy powiedział, że rozmawiał z wieloma innymi dyrektorami firm, którzy również chcą, aby ich pracownicy wrócili do biur.

Praca stacjonarna bardziej wydajna

Niektóre znane osoby, które wcześniej chwaliły zalety pracy zdalnej, teraz zmieniły zdanie. Na przykład Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, w maju 2020 r. mówił, że praca zdalna umożliwi firmie zatrudnianie talentów z odległych miejsc. Jednak w ostatnich miesiącach Zuckerberg zaczął mówić o zaletach pracy w biurze. Przekonywał, że osoby pracujące zdalnie są mniej wydajne od tych, które przychodzą do biura.

Mark Zuckerberg nie jest pierwszym, który sprzeciwia się pracy zdalnej. Wcześniej przeciwko opowiedzieli się m.in. Marc Benioff z Salesforce (wymaga od części pracowników pojawiania się w biurze trzy razy w tygodniu) czy Elon Musk, który całkowicie zlikwidował możliwość pracy z domu w Twitterze.

Tysiące pracowników chce pracy zdalnej

Polityka Amazona dotycząca powrotu do biura jest sprzeczna z oczekiwaniami większości pracowników. Według ankiety przeprowadzonej przez Bankrate, które przytacza serwis Fortune, 89 proc. z nich chce pracować w elastycznym trybie: czterodniowego tygodnia pracy hybrydowej lub całkowicie zdalnej.

Andy Jassy pozostaje jednak przy swojej decyzji. Odrzucił nawet petycję podpisaną przez 30 tys. pracowników, którzy domagali się zachowania możliwości pracy zdalnej. Nie podał przy tym żadnych danych, które przekonałyby ich, że warto wrócić do biura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Anka
7 miesięcy temu
mam 45 lat, całe życie na etacie w banku, od trzech lat własna firma. Od początku covid 90% moich starych znajomych z korpo oszukiwało i oszukuje jawienie pracodawce siędząc w domach i nic nie robiąc. Tzn robiąc- szybkie spotkanie w MSteams o 16:40, na wypadek gdyby szef pytań co robiłam. zmieniają IP, aby nie było widać dokąd wyjechali, siedzą w lidlu i na placu zabaw z dziećmi . Cześć z nich zarabia np. 13k, 18k, do biura nie pojadą, bo w domu mogą się cytuję "lepiej skoncentrować" także ten
Sg767
7 miesięcy temu
Ich biznesy ich zasady. Nie pasuje, to WYPAD.
Koder
8 miesięcy temu
Tak, ludzie wyjechali z miast na prowincje bo standard życia wyzszy przy tej samej wypłacie. Ceny najmow na Zachodzie lecą w dół bo nie ma komu wynajmować. A kto ma najwięcej mieszkań pod wynajem? Milionerzy, właściciele tych firm. Kurtyna.
Adam
8 miesięcy temu
Są firmy które mylą wydajność z ilością spotkań twarzą w twarz i ploteczkami. Bardzo dużo dyrektorów czy kierownikow (zwanych managerami) nudzi się i brakuje im towarzystwa. łażą po firmie i zabierają czas, organizują zbędne spotkania. Nie potrafią planowac i wszystko jest ad hoc.
Bogdan
8 miesięcy temu
Zdalna praca. Jeśli pracownicy nie chcą pracować w biurze pracodawcy , to coś w tym musi być ! Pierwsze co mi się nasuwa to napewno brak stresu wynikającego z bycia w .., biurze i presji wynikającej z tego faktu … że szef kazał a pracownik musi zrobić!!! Czyżby szefom brakowało do szczęścia w pracy że nie ma na kim się wyzywać , uprawiać mobbing czy podnosić normę za te same pieniądze , a może że to On jest panem życia i.. śmierci , a może ze to On jest Bogiem …( kasy) Pan Elon Musk urodził się w Afryce Południowej i coś mi tu pachnie ze chce wprowadzić niewolnictwo w USA . Z powodu niewolnictwa jedna wojna domowa była na terytorium USA .., oby się nie powtórzyła za sprawą przybysza z Afryki …
...
Następna strona