Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja cba
06.03.2019 09:43

Mafia lekowa. CBA rozbiło gang wywożący pilnie potrzebne leki za granicę

Lekarstwa warte blisko 140 milionów złotych wytransferowano poza granice Polski. Medykamenty znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBA)
Rozbita przez CBA grupa mogła współpracować z ponad 6,5 tys. aptek i punktów aptecznych z całej Polski.

To kolejna odsłona śledztwa związanego z tzw. mafią lekową. Agenci z białostockiej delegatury CBA zatrzymali 4 osoby uwikłane w nielegalny handel lekami - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

"Zatrzymani wytransferowali poza granice Polski lekarstwa warte blisko 140 milionów złotych. Zatrzymane osoby trafią do prokuratury krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty. W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie" - czytamy w komunikacie.

Wideo: Nawet co setny lek w Polsce to podróbka. Eksperci ostrzegają

W maju ubiegłego roku CBA do tej sprawy zatrzymało 7 osób. Jak wówczas ustalono od początku działalności, czyli od 2014 roku, rozbita przez CBA grupa mogła współpracować z ponad 6500 aptek i punktów aptecznych z całej Polski.

W ramach przestępczego procederu skupowano z polskich aptek na eksport, leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski.

CBA zatrzymało 10 osób, zamieszanych w piramidę finansową.
Poranne zatrzymania CBA mają związek z nieprawidłowościami w funduszu W Investments. Tylko w Money.pl: jego certyfikaty sprzedawał Alior

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: akcja cba, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2019

oko prawdyza pisu złodziejstwo jest przerażające , rząd nawet kradł od pierwszego dnia swojej pracy nie wspominając jak okradali posłowie pisu PCK to jest … Czytaj całość

06-03-2019

tinke...rsZabezpieczyć mienie razem z rodzinką póki jest jeszcze czas i puścić w skarpetkach.

06-03-2019

aynana zawsze powinni stracić prawo do sprzedawania leków refundowanych. tak jest na "zachodzie", tym na który się powołuje opozycja. mogą sprzedawać co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (88)