Notowania

rząd
08.11.2019 22:03

Małgorzata Jarosińska-Jedynak ministrem nowo powstałego resortu zarządzania funduszami

Małgorzata Jarosińska-Jedynak została mianowana nowym szefem resortu zarządzania finansami. Nowo powstałe ministerstwo ma się zająć koordynacją wydawania środków unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com)
Małgorzata Jarosińska-Jedynak ma zarządzać funduszami unijnymi

Małgorzata Jarosińska-Jedynak ministrem nowo powstałego resortu zarządzania funduszami

Małgorzata Jarosińska-Jedynak to polska urzędniczka, inżynier i specjalistka programów unijnych, od 2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej (specjalności inżynieria komunalna). Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na tej samej uczelni. Zna język angielski. Potrafi też rozmawiać w języku migowym.

Oglądaj: Waloryzacja emerytur. Rząd obiecuje stałą kwotę. "Ustawa budżetowa nic na ten temat nie mówi"

Jarosińska-Jedynak od początku swojej kariery związana jest z samorządem. Przez kilkanaście lat zajmowała się funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. Od 10 lat pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie przeszła wszystkie szczeble – od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości.

W listopadzie ubiegłego roku powołał Małgorzata Jarosińska-Jedynak została powołana przez premiera Morawieckiego na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Była odpowiedzialna za wdrażanie funduszy unijnych na innowacje, cyfryzację i kapitał ludzki, a także nadzór nad programem Dostępność Plus.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Nowy resort, jego zadania i początek kolejnej kadencji

Nowe ministerstwo ma przejąć część kompetencji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Jednak głównym celem powstania Ministerstwa Zarządzania Funduszami jest koordynacja wydatkowania środków unijnych.

Pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu i Senatu odbędzie się 12 listopada. "W związku z tym po desygnowaniu premiera przez pana prezydenta rozpocznie się procedura zaprzysiężenia tego składu rządu i w możliwie szybkim czasie zostanie przedstawione expose i będziemy prosić o wotum zaufania przez Sejm" - mówił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne, które odbyły się 13 października, wygrało Prawo i Sprawiedliwość, na które głosowało 43,59 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 proc, a dalsze: SLD (12,56 proc. głosów), PSL (8,55 proc.) i Konfederacja (6,81 proc.). PiS będzie w najbliższej kadencji Sejmu dysponować 235 mandatami, KO - 134, SLD - 49, PSL - 30, a Konfederacja - 11.

Tagi: rząd, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, fundusze unijne
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2019

Pani ministerPani Jarosińska - Jedynak została dyrektorem departamentu, bo nikt nie chciał. NICZYM się nie wybijała, była bardzo przeciętnym pracownikiem. Ale … Czytaj całość

09-11-2019

GregNowe ministerstwa, więcej pracy dla swoich

09-11-2019

Nieswój i nie waszUważam, iż Pani Jarosińska się sprawdzi. Poczekajcie i dajcie jej szansę. Nie jest politykiem.

Rozwiń komentarze (3)