Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Mały ZUS Plus od lutego. Ma objąć 320 tys. osób

25
Podziel się

Z początkiem lutego zaczyna obowiązywać dodatkowa ulga dla przedsiębiorców. To rozszerzenie dotychczasowych zniżek w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Mały ZUS Plus, który jest pomysłem ministerstwa Jadwigi Emilewicz, ma zacząć obowiązywać od 1 lutego.
Mały ZUS Plus, który jest pomysłem ministerstwa Jadwigi Emilewicz, ma zacząć obowiązywać od 1 lutego. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)
bDAPciOd

Tak zwany Mały ZUS Plus ma objąć małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu. Jak szacuje rząd, w tym roku skorzysta z niego 320 tys. osób. Jak pisze piątkowy Puls Biznesu, w budżecie przedsiębiorcy może pozostać nawet kilkaset złotych miesięcznie, jeśli skorzysta ze zmodyfikowanej ulgi.

Jak informowaliśmy na money.pl, próg przychodowy, który dopuszcza do skorzystania z ulgi, został podniesiony. Dotychczas kwota ta odpowiadała 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu w roku ubiegłym (63 tys. zł). Teraz będzie to 120 tys. zł.

bDAPciOf
Zobacz także: Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"

Mały ZUS Plus będzie przysługiwał przedsiębiorcom przez 3 lata. Więcej o szczegółach programu przeczytasz w publikacjach money.pl.

bDAPciOl

Ulga jest oczywiście dobrowolna. Niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, które mogą zostać skonsumowane na rozwój. Z drugiej strony rząd przyznaje, że niższa składka to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę. Każdy przedsiębiorca musi sobie więc przekalkulować zalety i wady tego rozwiązania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDAPciOG
KOMENTARZE
(25)
wojtek
rok temu
ZUS do likwidacji lub dobrowolny jak ktoś chce w nim zostać wolność wyboru
Mz
rok temu
Tego, że niższa składka wiąże się w przyszłości z niższą emeryturą to już tak głośno nie mówią! Wszystko co daje PIS przynosi więcej strat niż korzyści. Raz na zawsze trzeba się nauczyć, że pieniądze biorą się z pracy a jeżeli ktoś konsumuje wszystko co zarabia czy dostaje zawsze będzie biedny!
poi
rok temu
ok...ale czy ktoś pomyślał ile świadczenia w przypadku zachorowania będzie brał taki przedsiębiorca?????wszystko fajnie ale jak się mu noga powinie z chorobą to głód i nędza...o tym też trzeba mówić,że płacenie tak małych składek to też duże ryzyko...
bDAPciOH
wwwzielin
rok temu
Pinokio znowu kłamie. Kiedy zus plus dla działalności opodatkowanej w formie karty podatkowej. My też ledwo wiążemy koniec z końcem. Zmierzamy do likwidacji naszych firm jednoosobowych.
Gosc
rok temu
Ale ze rolnicy płacą 400 zł składki kwartalne a zus 1400 to się O tym nie mówi Może zrownac składki
...
Następna strona