Notowania

Mały ZUS Plus od lutego. Ma objąć 320 tys. osób

Z początkiem lutego zaczyna obowiązywać dodatkowa ulga dla przedsiębiorców. To rozszerzenie dotychczasowych zniżek w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mały ZUS Plus, który jest pomysłem ministerstwa Jadwigi Emilewicz, ma zacząć obowiązywać od 1 lutego. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)

Tak zwany Mały ZUS Plus ma objąć małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu. Jak szacuje rząd, w tym roku skorzysta z niego 320 tys. osób. Jak pisze piątkowy Puls Biznesu, w budżecie przedsiębiorcy może pozostać nawet kilkaset złotych miesięcznie, jeśli skorzysta ze zmodyfikowanej ulgi.

Mały ZUS i Mały ZUS plus: Rozwiązania, z których niewielu przedsiębiorców będzie mogło skorzystać

Jak informowaliśmy na money.pl, próg przychodowy, który dopuszcza do skorzystania z ulgi, został podniesiony. Dotychczas kwota ta odpowiadała 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu w roku ubiegłym (63 tys. zł). Teraz będzie to 120 tys. zł.

Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"

Mały ZUS Plus będzie przysługiwał przedsiębiorcom przez 3 lata. Więcej o szczegółach programu przeczytasz w publikacjach money.pl.

Od 1 lutego przyszłego roku wchodzi w życie ustawa, która wprowadzi "Mały ZUS Plus".
Mały ZUS i Mały ZUS Plus. Terminy składania wniosków w 2020

Ulga jest oczywiście dobrowolna. Niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, które mogą zostać skonsumowane na rozwój. Z drugiej strony rząd przyznaje, że niższa składka to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę. Każdy przedsiębiorca musi sobie więc przekalkulować zalety i wady tego rozwiązania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2020

MzTego, że niższa składka wiąże się w przyszłości z niższą emeryturą to już tak głośno nie mówią! Wszystko co daje PIS przynosi więcej strat niż … Czytaj całość

24-01-2020

wojtekZUS do likwidacji lub dobrowolny jak ktoś chce w nim zostać wolność wyboru

24-01-2020

poiok...ale czy ktoś pomyślał ile świadczenia w przypadku zachorowania będzie brał taki przedsiębiorca?????wszystko fajnie ale jak się mu noga powinie z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)