Notowania

Mandat za hałas. Paryż przetestuje nową technologię

Przez dwa lata na przedmieściach stolicy Francji potrwają testy urządzenia, które ma sprawdzać jaki hałas emitują przejeżdżające ulicą pojazdy. Najgłośniejsi dostaną ostrzeżenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
W wielu miastach Francji w tym w Paryżu, obowiązują przepisy dotyczące hałasu transportowego, ale trudno je wyegzekwować.

W wielu miastach Francji w tym w Paryżu, obowiązują przepisy dotyczące hałasu transportowego, ale trudno je wyegzekwować, bo nie ma dobrego narzędzia pomiarowego. Aż do teraz, bo stosowne urządzenie wymyślili inżynierowie Bruitparif, instytucji badającej natężenie hałasu i jego skutki - opisuje portal transport-publiczny.pl.

System ma sprawdzać, czy określony poziom hałasu jest przekroczony, następnie, korzystając z miejskiego monitoringu identyfikować źródło, czyli samochód lub motocykl, a na końcu wysyłać mandat.

Dobra wiadomość dla hałaśliwych kierowców jest taka, że przez najbliższe dwa lata żaden z nich kary nie zapłaci, ale urzędnicy i inżynierowie chcą sprawdzić, jak działają "głosoradary" i jaki poziom hałasu należy uznać za niedopuszczalny.

– Nie mamy nic przeciwko ferrarim, czy harleyom-davidsonom. Rzecz w tym, że ich użytkownicy czasem chcą zademonstrować pełnię możliwości ich silników, a to duży kłopot dla naszych mieszkańców – mówi Remy Jourdan, urzędnik lokalnego ratusza, cytowany przez agencję Reuters.

Nie jest to jedyne miejsce, gdzie swoje radary testuje Beruitparif. Dwa z nich mają zawisnąć w oddalonej od stolicy Francji, ale popularnej wśród motocyklistów, miejscowości Saint–Forget. Od kilku miesięcy kilkadziesiąt czujników zainstalowano w różnych punktach Paryża, które jednak nie mierzą hałasu transportowego.

Obejrzyj: Podatek cyfrowy utemperuje gigantów. "Przynajmniej wzbogaci się nasz kraj"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: aglomeracje, wiadomości, gospodarka, hałas, paryż
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2019

NewsMoj sasiad ma zainstalowac kamere

17-09-2019

AdiiiHahahaha! Czyli zamkną Paryż! To jeden wielki motłoch! A kiedy będą pomiary syfu, szczurów? Jeżdżę tam bo muszę dowieść towar lecz jak mogę to unikam … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)