Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Marcin Meller nowym naczelnym Wirtualnej Polski

4
Podziel się:

Już od 16 listopada funkcję redaktora naczelnego Wirtualnej Polski obejmie Marcin Meller. Nowy szef WP to były naczelny magazynu "Playboy" i prowadzący program "Dzień Dobry TVN". Z wykształcenia jest historykiem.

Marcin Meller nowym naczelnym Wirtualnej Polski
Marcin Meller (PAP)
bEEjZpVN

Marcin Meller na czele WP

Jako redaktor naczelny WP Marcin Meller będzie sprawował pieczę nad kilkuset dziennikarzami i wydawcami m.in. z redakcji WP Wiadomości, money.pl, WP SportoweFakty oraz kilkunastu innych serwisów należących do Wirtualnej Polski.

Zobacz także: Dbaj, nie panikuj. Akcja specjalna Wirtualnej Polski
bEEjZpVP

- Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej – mówi Marcin Meller, nowy redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Od marca 2020 roku, po odejściu z funkcji redaktora naczelnego Tomasza Machały, obowiązki redaktora naczelnego WP pełnił Piotr Mieśnik. 16 listopada obejmie on funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Marcin Meller - dotychczasowa kariera

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był także reporterem "Polityki", opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show "Agent". Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji "Playboya".

bEEjZpVV

W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził Dzień Dobry TVN, a od 2009 roku jest gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista "Wprost", a od 2012 "Newsweeka". Od 2016 roku był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", a sam "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe", "Sprzedawcę arbuzów" i ostatnio "Nietoperza i suszone cytryny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEjZpWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Luk
12 miesięcy temu
Fajnie tylko jeszcze trzeba zmienić nazwę na wirtualną anty Polska.
Obserwator 59
12 miesięcy temu
To już koniec z rzetelnoscia tego portalu już. I tak bya niska to dopiero teraz się zacznie
Robert
12 miesięcy temu
rączka rączkę :) nie było lepszych nie wierzę ! Ale soi robotę musza mieć :)
bEEjZpWr
ppk
12 miesięcy temu
To na WP jad będzie się przelewał tak jak w drugim śniadaniu mistrzów.