Notowania

wpl
01.10.2019 15:30

Wirtualna Polska bije rekord. Wartość spółki przekroczyła 2 miliardy złotych

Wrzesień był fenomenalny dla Wirtualnej Polski. Akcje holdingu poszybowały do najwyższego poziomu w historii obecności spółki na giełdzie w Warszawie. Jej biznes inwestorzy wyceniają na okrągłe 2 mld zł.

Podziel się
(wp.pl)
Prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski. (Fot: WP.PL)

Warszawska giełda od dawna razi słabością. Inwestorzy nie mają lekko szukając najlepszych okazji do zarobienia pieniędzy. Są jednak spółki, które wbrew słabym nastrojom na rynku pną się w górę. Jedną z nich jest Wirtualna Polska Holding, której akcje właśnie biją rekord.

We wtorek przed południem cena jednej akcji Wirtualnej Polski sięgnęła 69 zł. Nigdy wcześniej nie były tak drogie. Przy takim kursie cały biznes mediowego holdingu wart jest okrągłe 2 mld zł.

#StopMowieNienawiści. Tak powstawał nasz spot

Warto zauważyć, że gdy ponad 4 lata temu Wirtualna Polska wchodziła na warszawską giełdę, jej kapitalizacja nie przekraczała miliarda. Tym samym podwoiła swoją wartość i dała zarobić posiadaczom akcji blisko 100 proc.

Tylko w tym roku notowania spółki na GPW wzrosły o blisko 30 proc. Rosną niemal z miesiąca na miesiąc. We wrześniu były na plusie 10 proc.

Skąd takie zainteresowanie inwestorów akcjami Wirtualnej Polski? Rosną m.in. zyski operacyjne EBITDA. W pierwszym półroczu spółka zarobiła 89,6 mln zł wobec 73 mln zł rok wcześniej. Złożyły się na to wyższe o jedną trzecią przychody ze sprzedaży.

"Zanotowaliśmy bardzo dobry wyrównany drugi kwartał i oczekujemy, że trzeci będzie również podobnie się przedstawiał. Nie widzimy żadnych negatywnych zdarzeń, które mogłyby nastąpić w najbliższym czasie" - komentowała wyniki wiceprezes Elżbieta Bujniewicz-Belka podczas prezentacji ostatniego sprawozdania finansowego Wirtualnej Polski.

Prezes Jacek Świderski podkreślał, że nie oczekuje spowolnienie na rynku reklamy i przyznał, że myśli o kolejnych przejęciach.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP, ale prowadzi również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, eholiday.pl), mody (domodi.pl, alani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto24.com).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wpl, Wirtualna Polska, kapitalizacja, akcje, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące