Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WS
|

Marka promująca chrześcijańskie wartości bankrutuje. Marie Zélie z wnioskiem o postępowanie upadłościowe

19
Podziel się:

Polska spółka Marie Zélie, która oferuje ubrania promujące chrześcijańskie wartości, złożyła wniosek o upadłość. W 2020 roku firma wykazała trzy miliony straty, w lutym 2022 roku rozpoczęła postępowanie o zawarcie układu z wierzycielami. W październiku do sądu trafił wniosek zarządu o postępowanie upadłościowe.

Marka promująca chrześcijańskie wartości bankrutuje. Marie Zélie z wnioskiem o postępowanie upadłościowe
Marie Zélie złożyła wniosek o upadłość (Marie Zelie, Unsplash, piotr szulawski)

Jak podaje Wyborcza.pl, Marie Zélie złożyła wniosek o upadłość. Problemy spółki zaczęły się już dużo wcześniej. W mediach społecznościowych pojawiały się informacje, że marka albo nie dostarcza zamówień, albo nie przyjmuje zwrotów.

Problemy Marie Zélie

W czerwcu na stronie biznesowej firmy pojawiła się informacja o restrukturyzacji. "Życiowe doświadczenie uczy, że błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Nie jest tajemnicą, że marka Marie Zélie od jakiegoś czasu boryka się z brakiem płynności finansowej, co skłoniło nas do rozpoczęcia procesu restrukturyzacji", podano.

Tydzień później spółka przekazała, że wprowadzane działania przynoszą pozytywne zmiany i już w najbliższych miesiącach może spodziewać się osiągnięcia rentowności w ujęciu miesięcznym. "Nie stanie się to jednak bez pozyskania kapitału przez spółkę", przekazano.

Jak podał serwis PKB24.pl, suma nieuregulowanych przez spółkę zobowiązań wynosi około 12 milionów złotych. W tej kwocie jest też 11 tys. dolarów, które Marie Zélie jest winna bangladeskiej firmie.

Poszukiwanie inwestorów

Prezes i twórca marki Krzysztof Ziętarski według dokumentów sądowych szukał inwestorów gotowych powierzyć swoje pieniądze w jego spółce.

"Spółka w lutym 2022 r. rozpoczęła postępowanie o zawarcie układu z wierzycielami z powodu obniżonej płynności finansowej i zagrożenia pojawienia się niewypłacalności. Wierzyciele spółki zaakceptowali propozycje układowe, a w dniu 1 maja 2022 r. został złożony do sądu wniosek o zatwierdzenie układu. Obecnie spółka oczekuje na zatwierdzenie układu. Istnieje jednak ryzyko, że układ nie zostanie zatwierdzony, a zobowiązania układowe w dużej części staną się wymagalne, co może doprowadzić do niewypłacalności spółki, a w konsekwencji do jej upadłości", czytamy w dokumencie.

"Do realizacji układu spółka potrzebuje dokapitalizowania. Jeśli spółce nie uda się pozyskać środków od inwestorów, istnieje ryzyko nierealizowania układu i powstania niewypłacalności, a w konsekwencji konieczności upadłości spółki", czytamy w dokumencie, do którego dotarła Wyborcza.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Wojtass
rok temu
Jakiś czas temu można było kupić udziały tej marki z niby perspektywą na dobry zysk. Widocznie zamysłem twórców było złupienie frajerów i wyciągnięcie od nich kasy. Fiu, fiu 12 milionów długu na słabo znanej marce odzieżowej to pokazuje jakimi biznesmenami są założyciele tej utopii.
Ellis
rok temu
"Katolicka marka" - OMG. Na przyszłość nauczka. Jeśli ktoś się w biznesie podpiera religią to należy się od takiego biznesu trzymać z daleka.
Sendi Pysia
rok temu
Ładne ubrania ale bardzo drogie biorąc pod uwagę że nie są zbyt znani
Taka sytuacja
rok temu
A Hebdomadaire nie bankrutuje?
AcKris
rok temu
Cudownie ,udostępnione komentarze wreszcie, ale to tylko dlatego bo jest okazja pojechać po Nas katolikach, używajcie sobie do bólu. A przy okazji wykorzystajcie ten moment bo można skomentować zupełnie inny artykuł do którego komentarze są zablokowane.