Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Matury i egzamin ósmoklasisty. Kiedy dodatkowy termin?

2
Podziel się

Na początek lipca ma zostać wyznaczony dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty oraz matury. Skorzystają z niego wszyscy ci, którzy z powodów losowych nie zrobią tego w pierwszym terminie.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej minister Piontkowski poinformował o prawdopodobnym dodatkowym terminie egzaminów
W poniedziałek podczas konferencji prasowej minister Piontkowski poinformował o prawdopodobnym dodatkowym terminie egzaminów (PAP)
bErLDTvp

Podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że w tym roku szkolnym dzieci już nie wrócą do szkół. Ostatni miesiąc nauki będzie również prowadzony w formie zdalnej.

Tym samym nie będą wprowadzane obowiązkowe testy dla wszystkich nauczycieli. Minister po konsultacjach m.in. z Głównym Inspektorem Sanitarnym i ministrem zdrowia uznał, że sprawdzanie pedagogów pod kątem wirusa nie jest konieczne.

Piontkowski był również dopytywany o dodatkowe terminy egzaminów. Co prawda daty matur i egzaminu ósmoklasisty już znamy, ale wciąż nie wiadomo, co z uczniami, którzy nie będą w stanie podejść do nich za pierwszym razem.

bErLDTvr
Zobacz także: Obejrzyj: Matura 2020. Minister edukacji narodowej zdradza szczegóły egzaminów

Przypomnijmy, że matury rozpoczną się 8 czerwca. Z kolei egzaminy ósmoklasistów zaplanowano na 16 - 19 czerwca. W poniedziałek minister edukacji poinformował, że dodatkowy termin zostanie wyznaczony na początek lipca. Konkretnej daty jeszcze brak.

Wtedy maturę lub egzamin ósmoklasisty napiszą na przykład ci uczniowie, którzy w czerwcu będą objęci kwarantanną. Albo z przyczyn losowych nie mogli pojawić się w szkole.

bErLDTvx

Piontkowski odniósł się również do propozycji Rzecznika Praw Dziecka, który zaproponował, by nauczyciele podnieśli wszystkim uczniom oceny z powodu pandemii koronawirusa. Minister stoi jednak na stanowisku, że ocena ma być wynikiem pracy uczniów za cały rok. I pandemia tego nie powinna zmienić.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErLDTvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Obirek
rok temu
Jakiego dziecka. 18 czy 19 lat to dziecko? Szanowni rodzice kaleczycie swoje dzieci nadopiekuńczością. A one robią w konia was, nauczycieli i wszystkich dokoła. Aż dorosną, pójdą do pracy i wtedy pracodawcy załamują ręce kto i jak źle wykształcony przyszedł do pracy
Bis
rok temu
Zawsze stoi się po stronie nauczycieli, prawa dziecka są bardzo często naruszane