Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazurek komentuje akcję Greenpeace. Straszy kryzysem

27
Podziel się

"Drastyczne podwyżki i kryzys gospodarczy" - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek przewiduje sytuację w Polsce po wycofaniu się z węgla. Jej słowa to odpowiedź na akcję organizacji Greenpeace, która rozwiesiła wielkie banery m.in. na siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

Mazurek komentuje akcję Greenpeace. Straszy kryzysem
(PAP, Rafał Guz)
bDAWZmXp

Rzeczniczka PiS skomentowała akcję w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Stwierdziła, że wycofanie węgla oznacza "drastyczne podwyżki i kryzys gospodarczy". - Jeśli panowie z Greenpeace - i zapewne Wiosny - chcą cofnąć nas do czasów sprzed rewolucji przemysłowej, to najpierw muszą wygrać wybory - powiedziała.

bDAWZmXr

Mazurek zastanawia się także, dlaczego Greenpeace nie protestował za czasów rządów PO. Tymczasem sami aktywiści mają pretensje do obu partii. - Politycy PiS i PO ignorują głos nauki, młodych ludzi protestujących w całej Polsce w ramach strajków dla klimatu oraz swoich wyborców. Dyskutowany wczoraj podczas EKG w Katowicach projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku to najlepsza ilustracja moralnego i intelektualnego fiaska rządu w obliczu kryzysu klimatycznego - mówi Paweł Szypulski z Greenpeace.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie

Greenpeace przypomina także, że raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu dowodzi: aby zatrzymać katastrofę klimatyczną, musimy w ciągu najbliższych 11 lat drastycznie ograniczyć emisje gazów cieplarnianych. Aby osiągnąć ten cel, wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej, w tym Polska, powinny odejść od węgla do 2030 roku.

bDAWZmXx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAWZmXS
KOMENTARZE
(27)
Adamo
2 lata temu
wszędzie na zachodzie rozwijają ine zamykają kopalnie węgla tylko na nas wieszają psy!! Niemcy wycinają średniowieczny las pod kopalnię węgla brunatnego!! najbardziej syfiasty węgiel!!! i jest ok a u nas chcą zamykać kopalnie!!!
Daroq9
2 lata temu
Dajcie nam gaz w cenie węgla na zimę i nie ma problemu. Piec wymienię we własnym zakresie.
123
2 lata temu
Niech greenpeace najpierw przekona Chiny, Indie, USA i Brazylię żeby nie wycinała dżungli. Dopiero potem niech mąci w Polsce, ale nie wcześniej.
bDAWZmXT
Rado
2 lata temu
EkoTerroryści
Rolnik
2 lata temu
Dobra mogę być za wycofaniem węgla tylko aktywiści niech powiedzą co wzamian bo narazić to nic nie proponują
...
Następna strona