Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

mBank sam sobie szuka inwestora

52
Podziel się:

W mBanku powstał specjalny zespół, który zajmuje się poszukiwaniem dla siebie inwestora. "mBank to pod wieloma względami unikalna instytucja" - napisał w liście do pracowników Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

mBank sam sobie szuka inwestora
(Shutterstock.com)

Cezary Stypułkowski stwierdził, że preferowanym nowym akcjonariuszem w mBanku jest inwestor jeszcze nieobecny w Polsce, bo tylko taki będzie zainteresowany rozwojem biznesu. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że bank zaczął już jego poszukiwania.

Powstał specjalny zespół, który wyłącznie tym się zajmuje, wspierany przez ludzi z JP Morgana z Londynu. mBank ma też własnego doradcę inwestycyjnego, który przygotować ma prezentację dla potencjalnych inwestorów, ale nie tych, którzy zgłoszą się do Commerzbanku sami lub których przyprowadzi Goldman Sachs, jego doradca. Takich, których znajdzie sam.

Cele mBanku Cezary Stypułkowski wyraźnie wyartykułował: inwestor bez aktywów w Polsce. Przejęcie przez gracza krajowego,państwowego czy zagranicznego, prędzej czy później doprowadzi do likwidacji tożsamości korporacyjnej i biznesowej mBanku.

W mediach powtarzały się spekulacje, że przejmującym będzie PKO BP lub PZU - Pekao.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
Alek
4 lata temu
Mnie niestety PKO BP pocałowało judaszowym uściskiem. Kiedy ja potrzebowałem, mając znakomitą sytuację, to PKO BP nie udzieliło mi tego co potrzebowałem. Tak, więc po 30 latach lojalności i patriotyzmu zakończyłem współpracę. Dla mnie problemem nie to było, że zmieniam bank, ale dla banku, że zabrałem do "Nowego" wszystkie inwestycje, a nie były małe. Kierowniczka oddziału pewnie żałowała, że tego dnia "wpuściła" mnie do biura. Ale tak jak PKO BP traktuje klientów, tak ja teraz z bankiem postąpiłem.
aosteu
4 lata temu
Wszystko, w czym polscy "spece" maczaja palce w koncu musi upasc, badz umrzec... Narod partaczy i nieudacznikow.
Roman
4 lata temu
Jak kupi ich polski inwestor, od razu przenoszę do nich konto.
Obiektywny
4 lata temu
I dobrze bo szkoda tej marki, polskie banki do spółki z PiSem zrobią z mbankiem to samo co z Aliorem. Szkoda ludzi ktorzy tam pracują.
Jacr
4 lata temu
bo tylko w PL jest ustawa pozwalająca przejąć bank za 1 zł przez państwo. Wrócił komunizm i socjalizm.
...
Następna strona