Notowania

mbank
28.11.2019 06:41

mBank sam sobie szuka inwestora

W mBanku powstał specjalny zespół, który zajmuje się poszukiwaniem dla siebie inwestora. "mBank to pod wieloma względami unikalna instytucja" - napisał w liście do pracowników Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

Cezary Stypułkowski stwierdził, że preferowanym nowym akcjonariuszem w mBanku jest inwestor jeszcze nieobecny w Polsce, bo tylko taki będzie zainteresowany rozwojem biznesu. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że bank zaczął już jego poszukiwania.

Powstał specjalny zespół, który wyłącznie tym się zajmuje, wspierany przez ludzi z JP Morgana z Londynu. mBank ma też własnego doradcę inwestycyjnego, który przygotować ma prezentację dla potencjalnych inwestorów, ale nie tych, którzy zgłoszą się do Commerzbanku sami lub których przyprowadzi Goldman Sachs, jego doradca. Takich, których znajdzie sam.

Emerytury za 60 lat? Według ZUS gigantyczne, według ekspertów i tak za małe
Emerytalny raj? Według ZUS dopiero w 2080 roku, według ekspertów najpewniej nigdy

Cele mBanku Cezary Stypułkowski wyraźnie wyartykułował: inwestor bez aktywów w Polsce. Przejęcie przez gracza krajowego,państwowego czy zagranicznego, prędzej czy później doprowadzi do likwidacji tożsamości korporacyjnej i biznesowej mBanku.

W mediach powtarzały się spekulacje, że przejmującym będzie PKO BP lub PZU - Pekao.

Tagi: mbank, bank, wiadomości, gospodarka, inwestycje
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2019

MonikaNiemiecki Bank nigdy nie będzie chciał dobrze dla Polski i Polaków. Ludzie powinni tylko w polskich bankach trzymać pieniądze !

28-11-2019

Wróbcio_gorszy sortGdyby kupił ich PKOPiS lub PZUPiS to bedzie mój ostatni dzień w tym banku.

28-11-2019

tp123To RASIZM w czystej postaci. Jak można zakładać że sprzeda sie każdemu byle nie firmie z Polski

Rozwiń komentarze (52)