Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

mBank wygrał z frankowiczami. Sąd oddalił żądania 1,7 tys. kredytobiorców

78
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Łodzi w całości oddalił żądania 1,7 tys. kredytobiorców, którzy domagali się m.in. uznania ich umów kredytowych za nieważne - poinformował mBank w komunikacie. Chodzi o sprawę frankowiczów, która toczyła się od ponad pięciu lat. I choć sąd stwierdził, że niektóre zapisy w umowie są niedozwolone, to po ich usunięciu umowa kredytu może być dalej wykonywana.

mBank wygrał z frankowiczami. Sąd oddalił żądania 1,7 tys. kredytobiorców
Sąd Okręgowy w jednej ze spraw frankowiczów przeciwko mBankowi oddalił żądania 1,7 tys. kredytobiorców (money.pl, Rafał Parczewski)

Jak poinformował mBank w komunikacie, sprawa toczyła się od 2016 roku w Łodzi. Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie, reprezentujący 1731 kredytobiorców frankowych, domagał się uznania za bezwzględnie nieważne klauzul waloryzacyjnych w umowach kredytowych (co oznaczałoby tzw. odfrankowienie kredytów) lub uznania tych umów w całości za nieważne.

"Sąd uznał, że umowy o kredyt waloryzowany są ważne. W jego ocenie, klauzula waloryzacja (czyli wyrażenie kredytu w walucie) została indywidualnie uzgodniona, nie jest więc ani abuzywna, ani nieważna. Za abuzywną sąd uznał klauzulę kursową (odsyłającą do kursu sprzedaży banku). Jednak po wyeliminowaniu tej klauzuli umowa może być dalej wykonywana, a spłata kredytu może odbywać się we frankach" – podano w komunikacie.

Jak dodano, mBank "przyjął z zadowoleniem wyrok". Dodano, że Miejski Rzecznik może złożyć apelację od tego wyroku.

wykres dla: MBK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(78)
hmmm
2 dni temu
Sędzia najwyraźniej nie zna tematu i ewidentnie gra na zwłokę na korzyść banku. To tylko wydłuży sprawę. mbank z butnego nastawienia zmienia podejście, rura powoli ale mięknie. Uważajcie na ugody!!!!
666
10 miesięcy temu
Niech żyje Mateusz Morawiecki i Bolesław Bierut !
kurp44
10 miesięcy temu
Nagłówek jest hojnie i błędnie napisany. MBank nic jeszcze nie wygrał z frankowiczami w tej rozprawie. ( do Money.pl ) Sąd poprostu oddalił żądania frankowiczów. A teraz Frankowicze złożą Apelację od tego Postanowienia Sądu. I czekamy na prawomocny Wyrok Sądu Apelacyjnego. Money.pl bardzo proszę uważnie śledzić i napisać w nagłówku - kto ostatecznie "wygra", jeśli w Sądzie można wygrąć.
jamto
10 miesięcy temu
SO w Łodzi w cudowny sposób uznał, że ponad 1700 identycznych umów z całego kraju było indywidualnie negocjowanych... indywidualnie negocjowany to chyba był ten wyrok...
Aaaa
10 miesięcy temu
Bardzo dobrze mieli dużo niższe raty niż kredyty w złotówkach. Potem płacili więcej wiec niech nie placza
...
Następna strona