Notowania

men
07.01.2020 16:08

MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa

Szef MEN Dariusz Piontkowski zapowiedział we wtorek, że już drugiej połowie 2020 r. lub na początku 2021 r. przedstawione zostaną projekty zmian ustawowych dotyczących pragmatyki zawodowej nauczycieli,

Podziel się
Dodaj komentarz
(Archiwum prywatne)
MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa

MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa

"Trzeba porozmawiać o zmianie awansu zawodowego, ocenie pracy nauczycieli, systemie wynagradzania. A także o modyfikacji systemu finansowania oświaty" - zapowiedział szef MEN w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Oglądaj: ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową

W jego ocenie sama ustawa regulująca kwestię karty powinna nawiązywać do rozwiązań charakterystycznych dla naszej tradycji, korzystając z niektórych rozwiązań w innych krajach. Szef MEN podkreślił jednocześnie, że te modele nie są możliwe do zrealizowania w tym samym kształcie, o jakim wspominają komentatorzy.

"Po zmianie przepisów w czerwcu 2019 r. pojawiły się głosy, że ten system szwankuje, postulaty znoszące całkowicie postępowanie dyscyplinarne, i zachęty, aby jeszcze mocniej je uregulować" - powiedział kierujący poczynaniami MEN Piontkowski, odnosząc się do obowiązujących do tej pory regulacji.

MEN. Karta nauczyciela do poprawki. Od tego roku podwyżki dla nauczycieli

Same skutki podwyżki od września do grudnia 2020 r. szacowane są na około 850 mln zł - wynika z informacji przekazanych przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego - podała Polska Agencja Prasowa. Szef MEN zapewnił jednocześnie, że pieniądze na ten cel będą.

Wszystkie środki na podwyżki dla nauczycieli od września 2020 r będą wypłacane z subwencji oświatowej. Przypomnijmy, że stojący w opozycji do MEN delegaci ZNP w jednej z uchwał zapisali, że w drodze obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zgłoszą propozycję zmian w wynagradzaniu nauczycieli. Związek chce by zarobki zależały bezpośrednio od przeciętnej pensji w kraju.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2020

Czy tylko być ma.Ciekawe, czy napiszą, że nauczyciel ma być od nauczania. Polandia to nie Finlandia.

07-01-2020

nauczycielO przywroceniu emerytur tez jest cisza

09-01-2020

ECHA kiedy ocena pracy sejmu, senatu i rządu?

Rozwiń komentarze (4)