Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa

4
Podziel się:

Szef MEN Dariusz Piontkowski zapowiedział we wtorek, że już drugiej połowie 2020 r. lub na początku 2021 r. przedstawione zostaną projekty zmian ustawowych dotyczących pragmatyki zawodowej nauczycieli,

MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa
MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa (Archiwum prywatne)
bECvBsqd

MEN. Karta nauczyciela do poprawki - szykowana jest ustawa

"Trzeba porozmawiać o zmianie awansu zawodowego, ocenie pracy nauczycieli, systemie wynagradzania. A także o modyfikacji systemu finansowania oświaty" - zapowiedział szef MEN w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Zobacz także: Oglądaj: ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową
bECvBsqf

W jego ocenie sama ustawa regulująca kwestię karty powinna nawiązywać do rozwiązań charakterystycznych dla naszej tradycji, korzystając z niektórych rozwiązań w innych krajach. Szef MEN podkreślił jednocześnie, że te modele nie są możliwe do zrealizowania w tym samym kształcie, o jakim wspominają komentatorzy.

"Po zmianie przepisów w czerwcu 2019 r. pojawiły się głosy, że ten system szwankuje, postulaty znoszące całkowicie postępowanie dyscyplinarne, i zachęty, aby jeszcze mocniej je uregulować" - powiedział kierujący poczynaniami MEN Piontkowski, odnosząc się do obowiązujących do tej pory regulacji.

MEN. Karta nauczyciela do poprawki. Od tego roku podwyżki dla nauczycieli

Same skutki podwyżki od września do grudnia 2020 r. szacowane są na około 850 mln zł - wynika z informacji przekazanych przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego - podała Polska Agencja Prasowa. Szef MEN zapewnił jednocześnie, że pieniądze na ten cel będą.

bECvBsql

Wszystkie środki na podwyżki dla nauczycieli od września 2020 r będą wypłacane z subwencji oświatowej. Przypomnijmy, że stojący w opozycji do MEN delegaci ZNP w jednej z uchwał zapisali, że w drodze obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zgłoszą propozycję zmian w wynagradzaniu nauczycieli. Związek chce by zarobki zależały bezpośrednio od przeciętnej pensji w kraju.

bECvBsqG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
ECH
2 lata temu
A kiedy ocena pracy sejmu, senatu i rządu?
Emery
2 lata temu
Znowu ten człowiek ZNP. Niech zaczną wiecej pracowac a nie tylko żadać
nauczyciel
2 lata temu
O przywroceniu emerytur tez jest cisza
bECvBsqH
Czy tylko być...
2 lata temu
Ciekawe, czy napiszą, że nauczyciel ma być od nauczania. Polandia to nie Finlandia.