Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Merkel: "Niemcy muszą się przygotować na zwiększenie wkładu do budżetu UE"

5
Podziel się

Niemcy powinny być przygotowane na zwiększenie swojego wkładu do budżetu UE - powiedziała w Bundestagu kanclerz Angela Merkel. Sprzeciwiła się też emisji wspólnych obligacji strefy euro.

epa08378854 German Chancellor Angela Merkel speaks during a session at the Bundestag Germany's lower house of parliament in Berlin, Germany, 23 April 2020. Merkel discussed about the coronavirus disease (COVID-19) pandemic.  EPA/FILIP SINGER Dostawca: PAP/EPA.
epa08378854 German Chancellor Angela Merkel speaks during a session at the Bundestag Germany's lower house of parliament in Berlin, Germany, 23 April 2020. Merkel discussed about the coronavirus disease (COVID-19) pandemic. EPA/FILIP SINGER Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/FILIP SINGER)
bErQqUtN

„Europa nie jest Europą, jeśli nie staje we własnej obronie w obliczu niezawinionych problemów” - powiedziała Angela Merkel podczas sprawozdania na temat kryzysu, które wygłaszała przed Bundestagiem. „Powinniśmy być przygotowani na znacznie wyższe wkłady do budżetu UE”.

Merkel wyraźnie sprzeciwiła się też emisji wspólnych obligacji strefy euro. To rozwiązanie, które ma pomóc w finansowaniu wsparcia dla krajów dotkniętych epidemią koronawirusa, forsowane przez Włochy.

Wygłaszając sprawozdanie niemiecka kanclerz wyraziła nadzieję, że unijny pakiet pomocowy w wysokości 500 mld euro uda się jak najszybciej wcielić w życie. Będzie to jednak wymagało decyzji Bundestagu.

bErQqUtP
Zobacz także: Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Merkel dodała też, że decyzja o częściowym ograniczeniu wolności obywateli w celu ograniczenia epidemii koronawirusa była najtrudniejszą w jej karierze politycznej.

„Pandemia ogranicza dokładnie to, co należy do naszych podstawowych praw i potrzeb” - powiedziała.

bErQqUtV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErQqUuq
KOMENTARZE
(5)
LPG
rok temu
AM najgorszy kanclerz BRD od 1949 roku !!!!!! wiadomo dlaczego padlo DDR !!!!! Demokracja Parlamentarna jest gwoździem do Trumny BRD !!!!
...
rok temu
Co jak co ale jeżeli Dojcze będą chciały dać bardzo dużo do budżetu UE, to odbije się nam Polakom i za to będziemy bulic. Przypomnę że od 2002-2008 roku PO, a jeszcze przed SLD sprzedali 60% Polskich spółek Niemcom, a 10% zostało rozwiązanych...
no
rok temu
U Niemców ceny w górę u nas wg. Niemców
bErQqUur
Ekonomista
rok temu
No to teraz import do Polski towarów made in Germany ylegnie zwielokrotnieniu ... Ktoś przecież musi za to zapłacić ...
endrju
rok temu
jaki problem? czyzby zabraklo papieru i farby? no angela przestan,damy rade