Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Metamorfoza stuletniej leśniczówki z czerwonej cegły. Właściciel mówi, ile kosztowała

Kiedy właściciele po raz pierwszy zobaczyli zdjęcia starej leśniczówki w internecie, mieli dosyć sceptyczne nastawienie. Fotografie były nieatrakcyjne. Na miejscu okazało się jednak, że dom, wybudowany w 1927 r., jest w bardzo dobrym stanie, a do tego został częściowo odnowiony. Zdecydowali się więc na zakup. W 2020 r. za leśniczówkę o powierzchni 160 mkw. z działką liczącą 18 arów, stodołą i starą stajnią zapłacili 420 tys. zł brutto. Dodatkowe pieniądze trzeba było wyłożyć jeszcze na remont. Wnętrza zostały urządzone w dość oryginalnym stylu, który łączy klimat starego domu z nasyconymi, odważnymi kolorami. Duże wrażenie robi mur pruski w sypialni na piętrze. Dom zbudowany jest z czerwonej cegły, która dobrze akumuluje temperaturę, ale w porównaniu z nowoczesnymi materiałami budowlanymi ma kiepskie parametry izolacji cieplnej. Właściciele chcieli jednak zachować charakter domu i nie zdecydowali się na ocieplenie go z zewnątrz. Na parterze była już...

rozwiń
0
0
25
Podziel się
Komentarze (25)
zobacz więcej komentarzy (25)
KOMENTARZE
(25)
olo
2 miesiące temu
góra super...klimatycznie... dół obrzydliwy - połączenie różu i pomarańczu beznadziejne!!!
Alohakike
2 miesiące temu
Ocielenie?? Nawet autokorekty nie macie?
victor
2 miesiące temu
...u mnie jak spojrzy sie z gory na google to do okola sam las ciagniacy sie wzdlurz w wszez na dziesiatki kilometrow i ogrzej taki dom zima przy temperaturze -17C...a biega sie nago po sniegu jeno w gaciach.
victor
2 miesiące temu
160 m2...w sam raz jak na dom wolno stojacy majac z tylu glowy ceny energi szczegolnie do ogrzania domu zima...mimo ze mniejszy od mojego domu amerykanskiego z kolei na niecalym akrze.
victor
2 miesiące temu
...a Lubeck z koleii jak zywo przypominat Sopot tyle tylko, ze Lubeck jest wieksze. Tylko co niemiec robil na naszych ziemiach szabelki? A na to wyremontowana i odniowiona lesniczowke znajdzie sie jej wlasciciel...pewne po dziadku niemieckim kolejarzu.
...
Następna strona