Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Premier podpisał decyzję. Spółki zbudują szpitale tymczasowe

258
Podziel się

- Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał duże spółki Skarbu Państwa lub te z większościowym udziałem SP do budowy kolejnych szpitali tymczasowych na ponad 3 tys. łóżek; powstaną one m.in. w Płocku i Ostrołęce, a także na Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM.

Premier podpisał decyzję. Spółki zbudują szpitale tymczasowe
Mateusz Morawiecki (East News)
bDoJOHCd

- Przyrosty zachorowań pokazują, że szpitale tymczasowe są potrzebne, dlatego są budowane we wszystkich województwach - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk.

Odnosząc się do szpitala polowego na Stadionie Narodowym szef KPRM powiedział, że trwają tam już szkolenia stanowiskowe.

- Łóżka i cała infrastruktura, która była budowana przez 12 dni, została przekazana lekarzom i personelowi szpitala MSWiA, to filia tego szpitala - wyjaśnił.

bDoJOHCf
Zobacz także: Stadion Narodowy szpitalem. Mazowiecka konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych zdradza szczegóły

- Najprawdopodobniej w weekend szpital uzyska gotowość do przyjmowania pacjentów - dodał Michał Dworczyk. Jak powiedział, udostępnione pierwsze 300 łóżek to nie koniec budowy. - Za tydzień przekazujemy kolejne 200 łóżek, w kolejnym etapie 700 łóżek - zapowiedział.

bDoJOHCl

Nowe szpitale tymczasowe

Dworczyk zapytany został również o konieczność wprowadzenia nadzwyczajnych rozwiązań. Przyznał, że "sytuacja jest bardzo poważna, z czego chyba nie wszyscy sobie zdają sprawę".

- Premier podpisał 6 decyzji administracyjnych zobowiązujących duże spółki Skarbu Państwa, albo takie, w których Skarb Państwa ma większościowy udział, do budowy kolejnych szpitali tymczasowych na ponad 3000 miejsc dla pacjentów covidowych - wyjaśnił.

Decyzje administracyjne prezesa Rady Ministrów wskazują w większości wypadków na województwa, poza Mazowszem - dodał. Wskazane konkretne miasta to Płock i Ostrołęka.

bDoJOHCm

W czwartek na Stadionie Narodowym został uruchomiony pierwszy szpital tymczasowy; jest to oddział szpitala MSWiA. Docelowo będzie on dysponował 1200 łóżkami. "W pierwszym etapie, który dzisiaj właśnie się kończy, uruchamiany 300 łóżek. Kolejny etap, to będzie za tydzień, dojdziemy do 500 łóżek. I potem w kolejnym etapie łącznie 1200 łóżek” – powiedział.

Zaznaczył, że na te 1200 łóżek sto to będą łóżka intensywnej terapii.

bDoJOHCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(258)
Moj nick
miesiąc temu
Podpisane jak zwykle w nocy🤣. Kto tym razem kase bierze?
Obserwator
miesiąc temu
Chyba przechowalnie zwłok, a nie szpitale. Mam nadzieję że posłowie PIS do tego dobrobytu trafią szybko. Prezesik też.
Mac
miesiąc temu
Ha ha ha dobre żarty po wuj te szpitale jak stoją w Warszawie 2 niewykorzystane już dawno. P. Morawiecki po co tekłamstwa my wiemy po co to robicie. Ile dostaliscie kasy za ren burdel w nazzym, państwie??
bDoJOHCH
Jax
miesiąc temu
Spółki, bo pieniądze z budżetu dawno rozkradzione?
Ja
miesiąc temu
Nie rozumiem po co budowac szpitale skoro są zamknięte sanatoria, ktore można przekształcić w tymczasowy szpital. Bezsens
...
Następna strona