Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KBB
|

Co dalej ze "szpitalem narodowym"? Duda mógł zarazić kierownictwo

13
Podziel się

Stałem daleko od prezydenta, nie ściskałem mu dłoni - mówi Artur Zaczyński, główny lekarz na szpitala organizowanego na PGE Narodowym. Dodaje, że nie wybiera się na kwarantannę a budowa idzie pełną parą.

Co dalej ze "szpitalem narodowym"? Duda mógł zarazić kierownictwo
koordynator szpitala polowego na stadionie Artur Zaczyński, prezydent Andrzej Duda i szef KPRM Michał Dworczyk wspólnie wizytowali tymczasowy szpital na PGE Narodowym. (PAP, Andrzej Lange)
bDnZfizp

Zaczyński w piątek był obecny podczas wizytacji prezydenta Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy; razem z nim brał udział w konferencji prasowej.

W sobotę rano rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny.

Zobacz także: Koronawirus. Dr Paweł Grzesiowski ocenił nowe obostrzenia rządu
bDnZfizr

"Prace na Stadionie Narodowym toczą się nadal, ja też nie przerywam pracy, chyba, że po to, by odbierać telefony dziennikarzy" - powiedział PAP Zaczyński. Zapewnił, że nie przewiduje spowolnienia prac dotyczących przygotowania szpitala tymczasowego, ani opóźnienia w kwestii dostępności łóżek na stadionie.

Jego zdaniem nie ma potrzeby przeprowadzania w obiekcie dodatkowych zabiegów ochronnych jak np. ozonowanie, ze względu na to, że - jak zaznaczył - "mamy do czynienia z otwartą przestrzenią".

bDnZfizx

Tymczasem jak ustalili dziennikarze RMF FM, w związku ze stwierdzeniem u Andrzeja Dudy zakażenia koronawirusem wszystkie osoby kierujące budową szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym będą musiały pójść na kwarantannę. Prezydent wizytował placówkę w piątek, dzień przed otrzymaniem pozytywnego wyniku testu.

Pytany, czy udaje się na kwarantannę, Zaczyński zaprzeczył. Podkreślił, że nie ma żadnych objawów choroby, choć codziennie - cały czas nosząc maseczkę - spotyka osoby, które mogłyby okazać się zakażone koronawirusem. Jak zaznaczył, nie dostał też dotąd informacji od Głównego Inspektora Sanitarnego.

bDnZfizy

Podkreślił, że zarówno on jak i prezydent w piątek mieli na sobie maseczki oraz stali w "dużej" odległości od siebie, nie wymieniali też uścisku dłoni.

Na razie nie ma informacji co do ewentualnej kwarantanny Michała Dworczyka - szef kancelarii premiera jest drugą osobą odpowiedzialną za tworzenie "szpitala narodowego". Odpowiada za sprawy organizacyjne, Zaczyński za medyczne. Dworczyk informuje jednak, że na samej budowie nic się nie zmienia.

bDnZfizS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Roberto9999
miesiąc temu
Ciekawe czy nie jest to ściema. Aby nie angażować się w to, co się dzieje teraz w Polsce.
AB1956
miesiąc temu
Skoro robił test to po cholerę pchał się między ludzi zanim był wynik
Realista
miesiąc temu
W tym szpitalu narodowym poczekalnia jest za duża.Krzeseł dla oczekujących bodajże 50 tysięcy,a łóżek tysiąc.Czekanie jak na pobyt w sanatorium się zapowiada.
bDnZfizT
Zbychu
miesiąc temu
A dach w tym szpitalu zamknęli?
Roman
miesiąc temu
Andrew władco sześciu województw wsiądź na skuter i odpłyń na San Escobar....