Notowania

Miejskie rowery, auta i hulajnogi to nowy trend. Czeka nas rewolucja

Nawet pięciokrotnie wzrośnie liczba wynajmowanych na minuty skuterów i hulajnóg w polskich miastach do 2025 roku. W tym samym czasie podwoi się też liczba aut i rowerów na minuty. Prognozy pokazują, że to dopiero początek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polacy pokochali usługi współdzielonych usług miejskich (Fot: Piotr Molecki/East News)

Jak pisze środowa "Rzeczpospolita", obecnie w systemach miejskich rowerów zarejestrowanych jest już ponad 2,2 mln Polaków. A to dopiero początek. Widać to choćby po pozostałych usługach tego typu.

Polacy pokochali współdzielenie. Hulajnogi można wynająć co prawda dopiero w 9 miastach, ale samochody - w 12, a skutery - w 18 polskich miejscowościach.

Ale to dopiero początek. Jak wynika z analiz stowarzyszenia Mobilne Miasto i serwisy SmartRide.pl, liczba takich usług będzie lawinowo rosła.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

W 2025 roku będzie już 8260 samochodów na minuty. Dziś jest to ledwie 3570 pojazdów. Ponaddwukrotnie wzrośnie też liczba rowerów - do ponad 57 tysięcy.

Mateusz Morawiecki był we wtorek w jednym z zakładów produkcyjnych w Ozorkowie
Obniżka PIT do 17 proc. Samorządy stracą? Premier odpowiada

Znacznie szybciej będzie natomiast rosła liczba elektrycznych hulajnóg i skuterów. Za 6 lat będzie ich prawie 6 razy więcej niż obecnie.

Stowarzyszenie Mobilne Miasto szacuje, że liczba potencjalnych użytkowników dla rowerów sięga nawet 11 mln. Pozostałe środki transportu mają natomiast potencjał od 5,8 do 7,6 mln osób.

Watykan daje przykład innym państwom, jak być ekologicznym
Watykan pokazuje, jak być eko. Zakazuje plastikowych opakowań

- Liczba osób realnie i aktywnie korzystajacych w Polsce z usług współdzielonej mobilności jest trudna do ustalenia, gdyż operatorzy z zasady nie ujawniają takich danych - mówi "Rz" Adam Jędrzejewski, prezes Mobilnego Miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2019

poczytajcie sobie''Polacy pokochali współdzielenie'' - naprawdę? To wobec tego proponuję wpisać sobie w Google "Witajcie w roku 2030" tam … Czytaj całość

17-07-2019

choroby zawodowych rowerzystówJako, że Chińczycy przesiadają się na auta. :))

17-07-2019

M.M.M.Współdzielenie to dobry trend. Przesiadka na rowery też, także dla zdrowia. Ale elektryczne i spalinowe hulajnogi czy skutery to rosnące zagrożenie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)