Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Mieli na to trzy lata, decyzję podjęli już teraz. Polski producent staje się prekursorem

4
Podziel się:

Producent makaronu Lubella zakończył proces rezygnacji z jajek z chowu klatkowego w swoich produktach. Trzy lata wcześniej, niż pierwotnie zakładano - informują przedstawiciele firmy. Z czego wynikał ich pośpiech?

Mieli na to trzy lata, decyzję podjęli już teraz. Polski producent staje się prekursorem
Lubella rezygnuje z jajek z chowu klatkowego. Trzy lata przed obowiązkowym terminem (Getty Images, REDA&CO)
bETSNibp

Lubella rezygnuje z jajek z chowu klatkowego

Polski producent makaronu Lubella wyszedł na przeciw oczekiwaniom konsumentów i trzy lata przed czasem wycofał się z korzystania z jajek z chowu klatkowego.

Lubella już przed paroma laty deklarowała, że w niedługim czasie zrezygnuje ze wspomnianych jajek. Początkowo popularne "trójki" miały być wycofane do 2025 roku, jednak proces ten został zakończony dużo szybciej.

bETSNibr

Firma powołuje się przy okazji na badania Biostatu, z których wynika, że w lutym 2020 r. aż 82 proc. ankietowanych opowiedziało się za wyższością chowu klatkowego kur niosek nad hodowlami klatkowymi.

Przypomnijmy, że przed paroma tygodniami przedsiębiorcy z całej Europy wystosowali list do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele biznesu apeluowali w nim o zakaz klatkowej hodowli drobiu w granicach wspólnoty. Ten miał się dokonać w ciągu kilku najbliższych lat

Lubella używała jajek w swoim makaronie 5 i 4. Obecnie są to już jaja z wolnego wybiegu. Działania firmy pochwaliło m.in. Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

bETSNibx
Zobacz także: Koronawirus Polakom niestraszny? "Wielkanoc to mogą być ostatnie święta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETSNibS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Sara
9 miesięcy temu
Świetna wiadomość! Brawo dla Lubelli za dobrą decyzję i za to że nie zwlekali :)
Polak
9 miesięcy temu
Co za bzdury prucz ceny nic sie nie zmieni.Ręce opadają
Rrdg
9 miesięcy temu
Pamiętam jak odebrali im „Teraz Polska” za oszustwa związane z pszenicą durum. Nigdy Lubella!!!
bETSNibT
red_garlic
9 miesięcy temu
Panie autorze może pan wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy chowem klatkowym kur niosek od hodowli klatkowych. Chów czy hodowla to to samo i odbywają się w klatkach więc trudno znaleźć wyższość jednej hodowli nad drugą. Jak się wieś widzi zza szyb z samochodu to takie bzeedury wypisuje.