Notowania

Mierzeja Wiślana to niejedyny projekt rządu. Miliardy pójdą na porty i gospodarkę morską

Przekop Mierzei Wiślanej to niejedyny ważny projekt, jeśli chodzi o gospodarkę morską - przekonuje rząd. Polska chce wydać 25 miliardów na inwestycje w tym sektorze. Najbardziej skorzystają Trójmiasto, Świnoujście i Szczecin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ROBERT STACHNIK/REPORTER)
Rząd chce rozbudować kluczowe polskie porty. Na zdjęciu Mateusz Morawiecki kładący stępkę pod polski prom, lipiec 2017 r. (Fot: Robert Stachnik/REPORTER)

W ciągu najbliższych kilku lat na rozbudowę infrastruktury portowej i inwestycje w gospodarce morskiej zostanie przeznaczone ok. 25 miliardów złotych - podaje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Kluczową inwestycją dla rządu jest przekop Mierzei Wiślanej. Ale poza budową kanału żeglugowego w tym miejscu, resort gospodarki morskiej chce też rozbudowywać nabrzeża kluczowych portów, budować nowe terminale i pogłębiać tory podejściowe dla statków.

Kowalczyk: wycinka na Mierzei Wiślanej? To histeria. Obejrzyj wideo:

Najważniejsze projekty, które mają być realizowane w ciągu najbliższych lat, to między innymi: budowa Portu Centralnego w Gdańsku, budowa portu zewnętrznego oraz publicznego terminala promowego w Gdyni, pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra oraz budowa nowego terminala kontenerowego w Świnoujściu.

- Planujemy przebudować też wejście do portu w Ustce - podaje ministerstwo.

W 2018 roku trzy największe polskie porty, a więc Gdańsk, Gdynia oraz Szczecin-Świnoujście pobiły historyczny rekord przeładunków, który wyniósł ponad 101 milionów ton i był o 16 proc. wyższy niż w 2017 - zaznacza resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2019

bogdanBrawo PiS wreszcie gospodarka nabiera tempa.

17-03-2019

bandyci będą rozliczeniczy Schetyna Cimoszewicz Komorowski Rzepliński Gersdorf Kosiniak i Kamysz donos do Brukseli napiszą, że rząd PiS zamiast kraść, o Polskę i Polaków … Czytaj całość

17-03-2019

piadaa prom nadal w budowie , czy patrolowiec "Ślązak" już jest uzbrojony w ręczne wyrzutnie przeciwlotnicze bo inaczej komandos na paralotni zatopi to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)