Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Mierzeja Wiślana. Wycinka drzew zakończona

968
Podziel się:

- Wycinka jest zakończona. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, zostały wycięte - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft.

To już koniec wycinki drzew na Mierzei Wiślanej - poinformowały Lasy Państwowe
To już koniec wycinki drzew na Mierzei Wiślanej - poinformowały Lasy Państwowe (PAP, PAP/Marcin Gadomski)

Jak informuje PAP, pozostałe po wycince drewno ma być posprzątane do końca lutego, a gałęzie - do końca marca.

Jak mówił w środę rano w Money. To Się Liczy minister środowiska Henryk Kowalczyk, podczas przygotowań pod inwestycję na Mierzei Wiślanej wycięto około 23 hektary lasów. M.in. to nie spodobało się Komisji Europejskiej, która również w środę zażądała w tej sprawie wyjaśnień.

- Minister Gróbarczyk jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Na bieżąco informuje, jest z nimi w stałym dialogu - zapewniła w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Przekop łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską nie jest krytykowany tylko przez ekologów. Jest też przyczyną konfliktu rządu z Zarządem Województwa Pomorskiego.

Zdaniem rządu inwestycja ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury. Przeciw jest urząd marszałkowski, który które negatywnie zaopiniował plany inwestycji pod kątem ekonomicznym i przyrodniczym.

Kanał w miejscowości Nowy Świat ma liczyć ok. 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości. Dzięki niemu możliwe ma być wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości do 100 m i szerokości do 20 m. Inwestycja ma kosztować 880 mln zł.

Od wygranych wyborów w 2015 r. w sprawie kanału rządzący nie zrobili zbyt wiele. W wrześniu 2017 r. zapowiadano, że prace rozpoczną się w 2018 r. W październiku zeszłego roku Jarosław Kaczyński, mimo braku pozwolenia na inwestycję, wbił na Mierzei symboliczną łopatę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(968)
burłak
3 lata temu
jest ok, przynajmniej widzę na co poszła moja kasa, no i została w kraju
isla
5 lata temu
Choć nie lubię PISu to jednak ta decyzja podoba mi się. To teren naszego kraju i to my decydujemy co chcemy tu budować. Tyle różnych kanałów już zbudowano, dlaczego my nie możemy? Czy Rosjanie pytają sie o zgodę kogokolwiek jak chcą coś u siebie zrobić? Historia oceni czy budowa tego kanału przyniesie zyski czy straty
esel
5 lata temu
A czy wg UE wolno nam mieć wychodki spłukiwane wodą? Przecież to takie marnotrawstwo wody.I żeby nie było niejasności: "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie" (bo tylko tym dla nich jesteśmy.
pol
5 lata temu
A układanie rury na dnie bałtyku nie spowoduje katastrofy ekologicznej? przecież tyle tam broni chemicznej. Może tutaj KE powinna skuoić swoje siły
Maximzgdyni
5 lata temu
"Przekop łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską nie jest krytykowany tylko przez ekologów". Dobrze rozumiem? Tylko ekolodzy są za przekopem mierzei? Brawo! W końcu mamy naszych polskich ekologów!
...
Następna strona