Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mierzeja Wiślana. Wycinka drzew zakończona

- Wycinka jest zakończona. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, zostały wycięte - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
To już koniec wycinki drzew na Mierzei Wiślanej - poinformowały Lasy Państwowe (Fot: PAP/Marcin Gadomski)

Jak informuje PAP, pozostałe po wycince drewno ma być posprzątane do końca lutego, a gałęzie - do końca marca.

Jak mówił w środę rano w Money. To Się Liczy minister środowiska Henryk Kowalczyk, podczas przygotowań pod inwestycję na Mierzei Wiślanej wycięto około 23 hektary lasów. M.in. to nie spodobało się Komisji Europejskiej, która również w środę zażądała w tej sprawie wyjaśnień.

- Minister Gróbarczyk jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Na bieżąco informuje, jest z nimi w stałym dialogu - zapewniła w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Przekop łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską nie jest krytykowany tylko przez ekologów. Jest też przyczyną konfliktu rządu z Zarządem Województwa Pomorskiego.

Zdaniem rządu inwestycja ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury. Przeciw jest urząd marszałkowski, który które negatywnie zaopiniował plany inwestycji pod kątem ekonomicznym i przyrodniczym.

 Do wyrębu przeznaczony jest pas o szerokości 800 metrów i długości 1,5 km.
Wycinka drzew na Mierzei Wiślanej. PiS spieszy się, bo musi

Kanał w miejscowości Nowy Świat ma liczyć ok. 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości. Dzięki niemu możliwe ma być wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości do 100 m i szerokości do 20 m. Inwestycja ma kosztować 880 mln zł.

Od wygranych wyborów w 2015 r. w sprawie kanału rządzący nie zrobili zbyt wiele. W wrześniu 2017 r. zapowiadano, że prace rozpoczną się w 2018 r. W październiku zeszłego roku Jarosław Kaczyński, mimo braku pozwolenia na inwestycję, wbił na Mierzei symboliczną łopatę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2019

XXXBardzo dobrze,dość mam tego że Bruksela wtrąca się w każdą naszą inwestycję,mają wspólne interesy z ruskimi więc przekop im nie na rękę...

20-02-2019

BrawoI bardzo dobrze. Mam nadzieję że wybudują ten kanał.

20-02-2019

kara mustafaNareszcie!!! A Zarząd Pomorski jest przeciw bo to potencjalnie może uszczuplić (nieznacznie) dochody portów Trójmiasta. Powtórka z XVIw gdy Gdańsk … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (968)