Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mierzeja Wiślana. KE wzywa polskie władze na pilne spotkanie. "Spodziewaliśmy się tego"

Komisja Europejska chce pilnego spotkania ws. przekopu Mierzei Wiślanej. Rzecznik resortu gospodarki morskiej dla money.pl: "Spodziewaliśmy się tego, jesteśmy gotowi na spotkanie w każdej chwili".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Kontrowersje związane z przekopem Mierzei Wiślanej. Polskie władze wezwane do Brukseli (Fot: Bartosz Bańka)

Bruksela ma wątpliwości dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przesłali w tej sprawie list do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Minister Gróbarczyk jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Na bieżąco informuje, jest z nimi w stałym dialogu - zapewnia w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Z ustaleń RMF FM wynika, że w liście przesłanym do polskich władz zaznaczono, iż sprawa jest "pilna", bo w Polsce rozpoczęły się już prace związane z budową przyszłego kanału żeglugowego. Chodzi m.in. o rozpoczętą wycinkę drzew. Bruksela ma też wątpliwości co do wpływu inwestycji na środowisko i argumentacji polskich władz.

Zobacz też: Kowalczyk: wycinka na Mierzei Wiślanej? To histeria

- W piśmie jest prośba o spotkanie techniczne z osobami, które zajmują się technikaliami sprawy. Komisja nie kwestionuje samego projektu Mierzei, od dłuższego czasu jesteśmy z nimi w kontakcie. Mają kilka uwag dotyczących raportu oddziaływania na środowisko, ale proszą o wyjaśnienie, a nie o drastyczne poprawki czy analizy - mówi w rozmowie z money.pl rzecznik Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Michał Kania.

Jak dodaje, eksperci ministerstwa są gotowi na spotkanie z przedstawicielami KE.

- Spodziewaliśmy się takiego spotkania. W styczniu przesłaliśmy do nich raport oddziaływania na środowisko do analizy. Siłą rzeczy, było dużo czasu, by się z nim zapoznać i wyciągnąć wnioski - mówi nam Michał Kania.

Komisja Europejska ma wątpliwości, czy przekop będzie rzeczywiście miał - jak twierdzą polskie władze - tylko "nieznaczący wpływ" na środowisko na obszarach Natura 2000. KE proponuje "rozmowy na poziomie technicznym", bo zdaje sobie sprawę z wrażliwości tematu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2019

juz donosik z POpoleciał że Polak śmie na własnym podwórku wyciąć drzewko. Co to w ogóle za system? Niedługo wykasztanic sie nie bedzie można bez asysty kumunistów z … Czytaj całość

20-02-2019

NnNieh pilnują wycinki w Niemczech dla kopalni odkryfkowej

20-02-2019

MALINAPrzekop dla bogatych.Będą pływać jachty wypasione,Dziękujemy biedni Polacy.

Rozwiń komentarze (36)