Notowania

Mierzeja Wiślana. KE wzywa polskie władze na pilne spotkanie. "Spodziewaliśmy się tego"

Komisja Europejska chce pilnego spotkania ws. przekopu Mierzei Wiślanej. Rzecznik resortu gospodarki morskiej dla money.pl: "Spodziewaliśmy się tego, jesteśmy gotowi na spotkanie w każdej chwili".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Kontrowersje związane z przekopem Mierzei Wiślanej. Polskie władze wezwane do Brukseli (Fot: Bartosz Bańka)

Bruksela ma wątpliwości dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przesłali w tej sprawie list do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Minister Gróbarczyk jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Na bieżąco informuje, jest z nimi w stałym dialogu - zapewnia w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Z ustaleń RMF FM wynika, że w liście przesłanym do polskich władz zaznaczono, iż sprawa jest "pilna", bo w Polsce rozpoczęły się już prace związane z budową przyszłego kanału żeglugowego. Chodzi m.in. o rozpoczętą wycinkę drzew. Bruksela ma też wątpliwości co do wpływu inwestycji na środowisko i argumentacji polskich władz.

Zobacz też: Kowalczyk: wycinka na Mierzei Wiślanej? To histeria

- W piśmie jest prośba o spotkanie techniczne z osobami, które zajmują się technikaliami sprawy. Komisja nie kwestionuje samego projektu Mierzei, od dłuższego czasu jesteśmy z nimi w kontakcie. Mają kilka uwag dotyczących raportu oddziaływania na środowisko, ale proszą o wyjaśnienie, a nie o drastyczne poprawki czy analizy - mówi w rozmowie z money.pl rzecznik Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Michał Kania.

Jak dodaje, eksperci ministerstwa są gotowi na spotkanie z przedstawicielami KE.

- Spodziewaliśmy się takiego spotkania. W styczniu przesłaliśmy do nich raport oddziaływania na środowisko do analizy. Siłą rzeczy, było dużo czasu, by się z nim zapoznać i wyciągnąć wnioski - mówi nam Michał Kania.

Komisja Europejska ma wątpliwości, czy przekop będzie rzeczywiście miał - jak twierdzą polskie władze - tylko "nieznaczący wpływ" na środowisko na obszarach Natura 2000. KE proponuje "rozmowy na poziomie technicznym", bo zdaje sobie sprawę z wrażliwości tematu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2019

juz donosik z POpoleciał że Polak śmie na własnym podwórku wyciąć drzewko. Co to w ogóle za system? Niedługo wykasztanic sie nie bedzie można bez asysty kumunistów z … Czytaj całość

20-02-2019

NnNieh pilnują wycinki w Niemczech dla kopalni odkryfkowej

20-02-2019

MALINAPrzekop dla bogatych.Będą pływać jachty wypasione,Dziękujemy biedni Polacy.

Rozwiń komentarze (36)