Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Mike Pompeo zapowiada zacieśnianie więzi z Londynem

135
Podziel się

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo zapowiedział, że zaraz po oficjalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nastąpi zacieśnienie dwustronnych więzi z Londynem.

Mike Pompeo zapowiada zacieśnianie relacji z Wielką Brytanią
Mike Pompeo zapowiada zacieśnianie relacji z Wielką Brytanią (-, -)
bDyEdHrF

- Jestem zadowolony, że Wielka Brytania i UE wypracowały umowę brexitową, która szanuje wolę Brytyjczyków. Będziemy nadal umacniać nasze i tak już silne, produktywne i bogate relacje ze Zjednoczonym Królestwem, otwierając nowy rozdział - napisał Pompeo na Twitterze, kilka minut po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

O północy Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej. Nie oznacza to natychmiastowego zerwania więzi z UE: wyjście z Unii oznacza rozpoczęcie 11-miesięcznego okresu przejściowego, podczas którego relacje pozostaną w dużej mierze niezmienione.

bDyEdHrH
Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyEdHrN
bDyEdHsi
KOMENTARZE
(135)
antyklerykal
12 miesięcy temu
tak wygląda WSPÓŁPRACA !!!!!.........../...Równo dziesięć lat temu amerykańskie i brytyjskie wojsko (z oddziałem tchórzliwych “sprzymierzeńców” na sznurku) rozpoczęło “Operację Iracka Wolność”, inaczej “Shock and Awe”, inaczej “Operacja Zniszczyć Niebezpieczną Infrastrukturę Iraku i Zacząć Ponad Dziesięcioletni Atak na Irakijczyków i Okupację ich Kraju”. Jak dotąd, bezpośrednim skutkiem tego “wyzwolenia” było zamordowanie co najmniej 1,5 miliona irackich cywilów i wysiedlenie z domów co najmniej 5 milionów. To na dodatek do milionów zabitych i doprowadzonych do nędzy i wyniszczenia przez narzucone przez USA sankcje ekonomiczne w poprzedniej dekadzie. Śmiercionośne podkładanie bomb do samochodów trwa do dzisiaj. Jednym słowem, Irak nie był wyzwalany – był niszczony i to niszczony rozmyślnie..........więcej w artykule /Dekada ludobójstwa w Iraku. Nowe dowody na wykorzystanie szwadronów śmierci/
Ilona
12 miesięcy temu
Ameryce zależy na zniszczeniu UE nie Putinowi, bo to potężna konkurencja gospodarcza a militarna byłaby gdyby stworzono wspólne wojsko i nie byłoby wojen w europie i powstałoby jedno państwo
APiS
12 miesięcy temu
Szanuje wolę Brytyjczyków a przede wszystkim także życzenia Trumpa i jego ekipy wrogiej wobec Unii Europejskiej.
bDyEdHsj
Mick
12 miesięcy temu
GB wyzwoliła się od Brukseli tylko po to by wpaść w łapy Waszyngtonu. Jak to było - zamienił dziadek siekierkę na kijek.
Emil
12 miesięcy temu
slaba, rozbita UE jest na rękę yankesom i putinowi....
...
Następna strona