Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Miliarder o kupowaniu wirtualnych nieruchomości: najgłupsza rzecz na świecie

9
Podziel się:

Miliarder i inwestor Mark Cuban stwierdził, że kupowanie wirtualnych nieruchomości w sektorze metaverse to "najgłupsza rzecz na świecie". Po ogromnych wzrostach rynek cyfrowych nieruchomości mocno wyhamował. Specjaliści radzą, aby inwestować tyle pieniędzy, ile jest się gotowym stracić.

Miliarder o kupowaniu wirtualnych nieruchomości: najgłupsza rzecz na świecie
Miliarder Marc Cuban nie poleca inwestować w wirtualne nieruchomości (Getty, 2022 Getty Images)

Chociaż Mark Cuban jest entuzjastą kryptowalut, to w wywiadzie na kanale Altcoin Daily na YouTube nazwał zakup wirtualnych nieruchomości w metaverse "najgłupszą rzeczą na świecie".

W świecie fizycznym nieruchomości są cenne, ponieważ ziemia jest rzadkim zasobem. Jednak ten niedobór nie musi dotyczyć sektora metaverse - skomentował milioner, cytowany przez portal CNBC.

- W tych wirtualnych światach istnieje nieograniczona ilość, którą można stworzyć — dodał Cuban podczas wywiadu.

Wzrost i upadek cyfrowych nieruchomości

W zeszłym roku platformy metaverse doświadczyły "wirtualnej gorączki ziemi", ponieważ użytkownicy wspólnie wydali miliony na cyfrowe nieruchomości. Połączona sprzedaż na czterech głównych platformach osiągnęła 501 milionów dolarów w 2021 roku, według MetaMetric Solutions.

CNBC informuje, że w niektórych przypadkach wirtualna nieruchomość sprzedana została za tyle, co fizyczny dom. Republic Realm, firma inwestycyjna, która posiada i rozwija wirtualne nieruchomości, wydała ogromną kwotę 4,3 miliona dolarów na cyfrową nieruchomość znajdującą się w The Sandbox, jednej z największych platform metaverse, według Wall Street Journal.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dom kopułowy za 330 tys. zł pod klucz. Właściciel zbudował go sam

Wirtualna działka obok cyfrowej rezydencji Snoop Dogga w ramach The Sandbox została zakupiona za 450 000 dolarów przez kolekcjonera NFT, który posługuje się pseudonimem "P-Ape".

CNBC zauważa jednak, że wirtualna bańka mieszkaniowa mogła już pęknąć.

Na dzień 7 sierpnia, średnia cena sprzedaży kawałka wirtualnej nieruchomości na platformie metaverse Decentraland wynosiła 14 385,27 dolarów, według WeMeta. To spadek o około 61 proc. od szczytowej średniej ceny sprzedaży wynoszącej 37 238,68 USD w listopadzie 2021 roku/

Biorąc pod uwagę nieprzewidywalną naturę metaverse i kryptowalut, doradcy finansowi zalecają inwestowanie tylko tyle pieniędzy, ile jesteś gotowy stracić. Nie ma gwarancji, że osiągniesz zysk ze swojej inwestycji — przekonuje biznesowy portal

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
inwestycje
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Nie wierzę
2 lata temu
Kilku milionerów bawi się w ten sposób a świat daje się nabierać na ich wymysły...
Biszibosz
2 lata temu
Same negatywne komentarze na temat wirtualnych posiadłości, a pewnie połowa komentujących kupuje skórki na ak47, w jakiś on-line strzelaniach :)
Jakaś taka
2 lata temu
Sprzedam wirtualny dom z basenem, 1000m2, z widokiem na Kilimandżaro za prawdziwe pieniążki. Certyfikat z prawem własności na nazwisko osoby, która wylicytuje go najwyżej. Licytacja czas start, cena wywoławcza 100 USD
Tere
2 lata temu
Około 20 lat temu można było kupić działkę na księżycu. Naiwni zawsze się znajdują.
Aśka
2 lata temu
Ludziom,a raczej bardzo bogatym odbija.Druga połowa świata głoduje.Obraz który nie istnieje też potrafili kupić.Więc dom, proszę bardzo...co za różnica.