Notowania

teleturniej
15.03.2019 13:14

"Milionerzy". Po raz trzeci padła główna wygrana - milion złotych. Sprawdź, ile zainkasuje urząd skarbowy

W teleturnieju "Milionerzy" po raz trzeci w historii polskiej edycji programu padła główna wygrana. Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion złotych. Sprawdź, ile z tej kwoty zainkasuje urząd skarbowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook.com)
"Milionerzy". Sprawdź jaką kwotę z głównej wygranej zainkasuje urząd skarbowy?

"Milionerzy" - pytanie warte milion złotych

W czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy" po raz trzeci w historii polskiej edycji programu padła główna wygrana - milion złotych. W decydującym pytaniu zapytano "Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest…". Uczestniczka miała do wyboru: "wniebowzięcie Matki Bożej", "Zmartwychwstanie Jezusa", "Śmierć na krzyżu" oraz "Zesłanie Ducha Świętego".

Katarzyna Kant-Wysocka, filolożka z Gdańska po chwili zawahania postanowiła postawić na "Śmierć Jezusa na krzyżu" - była to dobra decyzja, dzięki której stała się trzecim zwycięzcą polskiej edycji teleturnieju "Milionerzy". Kobieta wzbogaciłą się więc o milion złotych, choć nie do końca.

"Milionerzy" - jaką kwotę z głównej wygranej zainkasuje urząd skarbowy?

Każda wygrana w teleturnieju "Milionerzy" podlega takiej samej stawce podatkowe jak np. wygrana w loterii Lotto - 10 proc. od pełnej kwoty. Dolną granicą opodatkowania jest 760 zł.

Katarzyna Kant-Wysocka wyszła zatem ze studia z wygraną w wysokości nie miliona, a 900 tys. zł. TVN zajmie się wszystkimi formalnościami. Zwyciężczyni otrzyma na konto 900 tys. zł, pozostała kwota zostanie przelana do urzędu skarbowego. Przygotowane zostaną również deklaracje podatkowe.

Teleturniej "Milionerzy" emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Program można obejrzeć również na stronie player.pl, a także za pomocą Pilota WP.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

wwwTakie pytanie to za tysiąc złotych a nie za milion. Odpowiedź na takie pytanie zna większość dzieci. Czyżby "Milionierzy" zaczęły tracić widzów???

15-03-2019

janekNie mam pojęcia, co bym zrobił, gdybym wygrał milion, ale doskonale wiem, CZEGO BYM NIE ZROBIŁ i to jest dla mnie zdecydowanie ważniejsze. A czego bym … Czytaj całość

15-03-2019

wedwedewco to jest milion zlotych? mi by się nie chciało robić z siebie błazna na ekranie za takie grosze

Rozwiń komentarze (6)