Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

"Milionerzy". Po raz trzeci padła główna wygrana - milion złotych. Sprawdź, ile zainkasuje urząd skarbowy

6
Podziel się:

W teleturnieju "Milionerzy" po raz trzeci w historii polskiej edycji programu padła główna wygrana. Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion złotych. Sprawdź, ile z tej kwoty zainkasuje urząd skarbowy.

"Milionerzy". Sprawdź jaką kwotę z głównej wygranej zainkasuje urząd skarbowy?
"Milionerzy". Sprawdź jaką kwotę z głównej wygranej zainkasuje urząd skarbowy? (Facebook.com)

"Milionerzy" - pytanie warte milion złotych

W czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy" po raz trzeci w historii polskiej edycji programu padła główna wygrana - milion złotych. W decydującym pytaniu zapytano "Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest…". Uczestniczka miała do wyboru: "wniebowzięcie Matki Bożej", "Zmartwychwstanie Jezusa", "Śmierć na krzyżu" oraz "Zesłanie Ducha Świętego".

Katarzyna Kant-Wysocka, filolożka z Gdańska po chwili zawahania postanowiła postawić na "Śmierć Jezusa na krzyżu" - była to dobra decyzja, dzięki której stała się trzecim zwycięzcą polskiej edycji teleturnieju "Milionerzy". Kobieta wzbogaciłą się więc o milion złotych, choć nie do końca.

"Milionerzy" - jaką kwotę z głównej wygranej zainkasuje urząd skarbowy?

Każda wygrana w teleturnieju "Milionerzy" podlega takiej samej stawce podatkowe jak np. wygrana w loterii Lotto - 10 proc. od pełnej kwoty. Dolną granicą opodatkowania jest 760 zł.

Katarzyna Kant-Wysocka wyszła zatem ze studia z wygraną w wysokości nie miliona, a 900 tys. zł. TVN zajmie się wszystkimi formalnościami. Zwyciężczyni otrzyma na konto 900 tys. zł, pozostała kwota zostanie przelana do urzędu skarbowego. Przygotowane zostaną również deklaracje podatkowe.

Teleturniej "Milionerzy" emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Program można obejrzeć również na stronie player.pl, a także za pomocą Pilota WP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Leon Z
4 lata temu
Dziadostwo. Jak moja firma organizuje konkursy to podajemy zawsze kwotę netto, a 10% odprowadzamy my, a nie zwycięzca.
janek
4 lata temu
Nie mam pojęcia, co bym zrobił, gdybym wygrał milion, ale doskonale wiem, CZEGO BYM NIE ZROBIŁ i to jest dla mnie zdecydowanie ważniejsze. A czego bym nie zrobił? NIE POSZEDŁBYM WIĘCEJ DO PRACY!!!!! Tylko tyle i aż tyle, bo akurat moja praca nie tylko nie daje mi żadnej satysfakcji, ale jest po prostu codziennym koszmarem... Zazdroszczę milionerom nie tego, że mogą sobie np. kupić jakąś super brykę, albo złoty zegarek, bo to mnie akurat nie kręci, ale tego, że NIE MUSZĄ CHODZIĆ DO ROBOTY!
www
4 lata temu
Takie pytanie to za tysiąc złotych a nie za milion. Odpowiedź na takie pytanie zna większość dzieci. Czyżby "Milionierzy" zaczęły tracić widzów???
zim
4 lata temu
niezle, od wygranej 10% a od pracy na etacie 40%. sprawiedliwość społeczna! :3
frog
4 lata temu
Jak dla Ciebie to grosze to przelej mi 300k podam konto