Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Miliony dla działkowców. Rząd dopłaci do ogródków

96
Podziel się:

50 mln zł wsparcia otrzymają rodzinne ogrody działkowe; środki mają zostać przeznaczone m.in. na zwiększenie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas, zanieczyszczenie powietrza - ogłosił Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej. Chodzi o projekt "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych".

Miliony dla działkowców. Rząd dopłaci do ogródków
Rodzinne Ogródki Działkowe (ROD) mogą się starać o dofinansowanie. Na ten cel przeznaczono 50 mln zł (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
To pierwszy program, który wpisuje się w oczekiwania samych działkowców. To przecież program, który wyniknął bezpośrednio z tego, że działkowcy zainterweniowali, że warto byłoby pobudzić taką potrzebę rozbudowy właśnie terenów zielonych, które często w miastach są zielonymi płucami, które są m.in. miejscem do spotkań - powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Puda.

Jak poinformował minister, rodzinne ogrody działkowe otrzymają 50 mln zł unijnego wsparcia na zwiększenie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas i zanieczyszczenie powietrza.

- Na ten cel przeznaczamy 50 mln zł. To kwota, która będzie do dyspozycji wszystkich tych, którzy korzystają na co dzień z ogródków działkowych. Mieszkańcy czy działkowicze będą mogli te środki wykorzystać na przede wszystkim zwiększenie terenów zieleni, mówię tutaj o możliwości pewnej rozbudowy w ramach ogródków działkowych, na przykład poprzez zielone dachy czy tarasy, a także np. przygotowanie instalacji do zwiększania retencji wody - tłumaczył Puda.

Pieniądze mają pochodzić z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko 2914-2021.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Ekspert tłumaczy, co wpływa na ich ceny

Rząd chce poprawić stan ogródków działkowych

Jak podkreślił obecny na konferencji prasowej wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, program umożliwi poprawę infrastruktury ogródków działkowych, wodociągowej czy drogowej, a także wesprze uprawy żywności na własne potrzeby.

Ta mała infrastruktura będzie służyła temu, aby wszyscy mieli możliwość rekreacji, dobrego, godnego wypoczynku, ale też produkcji żywności na własne potrzeby. Ufam, że będzie to znakomita promocja żywności ekologicznej - powiedział wicepremier Kowalczyk.

Poinformował, że operacyjną stroną wdrożenia programu zajmie się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(96)
Pracownik
2 lata temu
A to wszystko zrobi pracownik ARIMR za 3 400 brutto. Ale już od stycznia będzie prawie 3 500 a później 3 600. Dziękujemy za to za tak rząd dba o pracowników budżetówki. Może na chleb starczy
Mieszkaniec m...
2 lata temu
Bielsko-Biała dnia 23 maja 2022r. Czy tylko działkowcy poprawiają powietrze i wygląd miast????? Pomysł rozdania działkowcom łącznie około 50 milionów złotych z powodu wskazanych kryteriów, iż przyczyniają się oni do poprawy stanu powietrza w miastach tworzą przyjemne dla oka oazy zieleni w gruncie rzeczy, niczego nie ujmując działalności tychże działkowców, jest kolejnym sposobem na rozdanie pieniędzy wybranym grupom osób i różnicowanie obywateli w sposób nieuzasadniony. Zauważyć należy, iż nie tylko działkowcy ale wszyscy posiadacze ogrodów w miastach przyczyniają się do poprawy powietrza i wyglądu miasta. Liczna grupa właścicieli ogrodów przydomowych, a nawet skwerów przy blokach czy ogródków przy rożnego rodzaju lokalach gastronomicznych i innych też wspomaga w ten sposób środowisko. Tym podmiotom także winna należeć się dotacja skoro tak samo przyczyniają się do poprawy środowiska ale z nieuzasadnionych przyczyn o nich zapomniano.
??????
2 lata temu
śmiech na sali !!! 50 milionów !! kpiny czy drwiny !!!
emeryt
2 lata temu
Skoro ma to podlegać pod rolnictwo to niech działkowicze ubezpieczają się w krus i może dwie emerytury zdobędą !!! !
emeryt
2 lata temu
bubel ?? czy ogródki działkowe są tylko w mieście ? ,na wsi też mamy działki do 1ha za które płaci się większy podatek niż powyżej 1 ha !! Te 6 arów to właśnie na relaks i uprawy ekologiczne czy też będą dopłaty ???
...
Następna strona