Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Miliony na fundację. Tak rząd wspiera ojca Rydzyka

141
Podziel się:

Poseł Adam Szłapka, lider Nowoczesnej, ujawnił w środę, że w 2021 roku co najmniej 3,2 mln zł trafiło do fundacji Lux Veritatis, którą kieruje ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Pieniądze zostały przekazane przez poszczególne ministerstwa oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Miliony na fundację. Tak rząd wspiera ojca Rydzyka
Ojciec Tadeusz Rydzyk kieruje Fundacją Lux Veritatis (Getty, Mateusz Wlodarczyk)

Adam Szłapka poinformował, że w 2021 roku agendy rządowe podpisały co najmniej 14 umów z fundacją Lux Veritatis, na łączną kwotę ponad 3,2 mln zł.

Ciągle czekamy na odpowiedź z kolejnych ministerstw, w tym Ministerstwa Sprawiedliwości, które w ubiegłych latach dotowało Tadeusza Rydzka na kwotę ponad 13 mln zł – mówił parlamentarzysta Nowoczesnej.

Poseł informuje, że fundacja ojca Rydzyka w 2021 roku dostała pieniądze od ministerstw: Zdrowia, Obrony Narodowej, Edukacji i Nauki, Funduszy i Polityki Regionalnej, Finansów, Rodziny i Polityki Społecznej i Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 586 tys. zł przekazała także Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Na środowej konferencji prasowej polityk przypomniał także publikację "Rzeczpospolitej", która informowała o wynikach kontroli NIK w Kancelarii Premiera. Wynika z niej m.in., że w 2021 roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekazała pieniądze na budowę 100 postumentów za 3 mln zł (postumenty znajdują się w parku Pamięci Narodowej nieopodal kampusu szkoły Rydzyka). Dziennik informował, że z kontroli NIK wynika, że przekazanie środków odbyło się niezgodnie z wewnętrznymi regulacjami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Bilion złotych Morawieckiego. To realna skala potrzeb
Po raz kolejny w czasie postępującej drożyzny, gdy ludzie muszą zaciskać pasa, PiS rozdaje "prezenty" swoim zwolennikom. Wiemy, że NIK skontrolował niedawno wydatki w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kontrolą powinny zostać objęte wszystkie ministerstwa, zwłaszcza w sytuacjach, gdy dochodzi do styku z Tadeuszem Rydzykiem. Biznesmen od czasu rządów PiS jest stałym beneficjentem środków publicznych, czyli naszych pieniędzy – mówił w środę poseł Adam Szłapka.

Polityk zapowiedział, że skieruje wniosek do prezesa NIK Mariana Banasia o zweryfikowanie wszystkich umów, które "służą budowaniu toruńskiego imperium".

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Szłapkę pieniądze na fundację ojca Rydzyka poszły m.in. na emisję spotów informacyjnych w telewizji Trwam (299 tys. zł), program "Profilaktyka 40 Plus" (363 tys. zł), "Planuję długie życie" (489 tys. zł), "Manewry PROobronne" (273 tys. zł) czy "Media polonijne – polskość poza granicami" (586 tys. zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(141)
Emerytka 62
2 lata temu
Dlaczego pieniądze z podatków rozdaje się lekka ręką na dziwne organizacje? I co robi tam Pan prezydent, który powinien być prezydentem wszystkich Polaków .
Polak
2 lata temu
Zaraz zaraz. Trzymajmy się faktów. Nie ojca tylko oszusta złodzieja i krwiopijcę o niewyjaśnionej przeszłości z SB. I nie Rydzyka tylko Tadeusza Kardaszewskiegi
Jaro
2 lata temu
Pieniądze z naszych Podatków płyną do Szatana z Torunia na kampanię PIsu
AleJaja
2 lata temu
Nie derwujcie się na biednego kapłana.Jest on to bardzo udręczony chodzeniem po prośbie i życia za co łaska.Z tego co łaska to biduli nie stać było na zakup porządnego auta.Dobrze że się trafił porządny bezdomny i w prezencie Maybacha oddał...
Ewa
2 lata temu
Czy cokolwiek w tym kraju odbywa się zgodnie z tym, co społeczeństwo uznaje za prawidlowe, prawe i sprawiedliwe....?
...
Następna strona