Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minimalne emerytury bez podatku, tanie mieszkania na wynajem i tanie leki. Tym Biedroń chce wywalczyć prezydenturę

Tanie mieszkania na wynajem, leki w symbolicznych cenach i wyższe emerytury bez podatku – takimi obietnicami Robert Biedroń chce "zwrócić Polakom godność" i przy okazji wygrać wybory prezydenckie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W niedzielę w Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Roberta Biedronia (Fot: Mateusz Grochocki/East News)

Trwa weekend politycznych emocji. Po sobotniej konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza, w niedzielę Robert Biedroń zorganizował w Warszawie zjazd swoich komitetów i przy tej okazji przedstawił swoje propozycje wyborcze.

W przemówieniu Biedronia kilkanaście razy pojawiło się słowo "godność". Zapewniał, że jego głównym celem jako prezydenta będzie przywracanie godności pacjentom, czemu służyć ma obniżenie cen leków do symbolicznych 5 zł. Godność należy też przywrócić emerytom, zwłaszcza tej prawie półmilionowej rzeszy, która otrzymuje świadczenia emerytalne w kwocie nie przekraczającej tysiąca złotych. Stąd postulat ustanowienia minimalnej emerytury w wysokości 1600 zł oraz zwolnienia ich z podatku.

Z kolei dla poczucia godności młodych ludzi konieczne jest stworzenie programu tanich mieszkań na wynajem. Biedroń nie doprecyzował jednak, kto i w jakim systemie miałby te mieszkania wynajmować.

Kobiety otrzymują średnio o 1 tys. zł mniejszą emeryturę od mężczyzn
Głodowe emerytury to problem wyłącznie kobiet. Dostają średnio o tysiąc złotych mniej

Obejrzyj: 14. emerytura. Wiceminister rodziny: będzie limit, nie wszyscy dostaną

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2020

FrediNastępny cudotwórca i bajkopisarz. No i wielkie marzenia o prezydenturze RP.

01-03-2020

czcObiecanki,cacanki a glupiemu radosc. Wczoraj Kidawa B oraz Kamysz tyle na obiecywali, dzisiaj kolejny chce zbudowac republike bananowa. Tyle ze … Czytaj całość

01-03-2020

Oglądam TVPI głosuję na PIS

Rozwiń komentarze (32)