Notowania

Minister o ruchu Trzaskowskiego. "Wielu będzie niemiło zaskoczonych"

Nie rekordowe 98 proc. bonifikaty, a 60 proc. maksimum przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Warszawa zrównuje poziom do progów ustalonych dla gruntów Skarbu Państwa. - Wielu mieszkańców będzie niemiło zaskoczonych - stwierdził minister Kwieciński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Rada Miasta Warszawy zdecydowała w czwartek, że zrówna maksymalny próg do poziomu dla ustalonych dla gruntów Skarbu Państwa. (Fot: Konrad Żelazowski)

Każdy, kto zdecyduje się na przekształcenia użytkowania wieczystego we własność, musi zapłacić, ale może liczyć też na bonifikaty. Zgodnie z ustawą uwłaszczeniową w przypadku mieszkań czy domów stojących na gruntach należących do Skarbu Państwa bonifikata wynosi 60 proc. w pierwszym roku, 50 proc. w drugim, 40 proc. w trzecim, 30, 20 i 10 proc w kolejnych.

Jednak w przypadku gruntów komunalnych to same gminy mogą ustalać, czy i w jakiej wysokości wprowadzać te ulgi. W Warszawie pierwotnie zakładano rekordowe ulgi. Bonifikata miała wynieść nawet 98 proc.

Zobacz też: Koniec użytkowania wieczystego, czas na Mieszkanie+:

Rada Miasta Warszawy zdecydowała w czwartek, że zrówna maksymalny próg do poziomu dla ustalonych dla gruntów Skarbu Państwa. Zdaniem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego to sprawiedliwe rozwiązanie.

– 60 proc. zaproponował rząd i większość miast w Polsce przyjęła tego typu rozwiązania. Sprawiedliwe dlatego, że powinno być tak, że jeżeli mamy dwa budynki, jeden jest na terytorium Skarbu Państwa, drugi jest na terytorium miejskim, ważne żeby sprawiedliwość była zachowana – mówił cytowany przez PAP Trzaskowski.

Do obniżenia progów dla Warszawy odniósł się też minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. - Wielu mieszkańców Warszawy, których ten proces obejmie, będzie niemiło zaskoczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

tomekBrawo money :D. Ani słowa o tym, że chwilę przed wyborami radni opozycji zagłosowali dla 98 % bonifikaty, a teraz po wyborach głosami opozycji zostaje … Czytaj całość

14-12-2018

RAMZES12BRAWO TRZASKOWSKI WARSZAWA DLA ELIT A ŚLEDZIE DO BECZKI

14-12-2018

KasiaGratuluję prezydenta Czaskowskiego ,już zaczyna działać na waszą nie korzyść .

Rozwiń komentarze (16)