Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec użytkowania wieczystego oznacza ryzyko bankructw spółdzielni i wyższe czynsze

48
Podziel się:

1 stycznia spółdzielnie staną się właścicielami użytkowanych dotąd gruntów. Ale trzeba będzie za to zapłacić. Nie każda zniesie to bez szwanku.

Koniec użytkowania wieczystego oznacza spore problemy dla spółdzielni
Koniec użytkowania wieczystego oznacza spore problemy dla spółdzielni (Adam Burakowski/REPORTER/EAST NEWS)
bFfzqokB

"Po Nowym Roku wielu spółdzielniom mieszkaniowym przyjdzie dopłacić nawet kilkanaście milionów złotych za uwłaszczenie gruntów pod budynkami, w których znajdują się sklepy czy punkty usługowe" - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

I dodaje, że dla niektórych może to oznaczać widmo bankructwa. Prezesi spółdzielni, którzy już oszacowali koszty, alarmują, że ich budżety mogą tego nie udźwignąć.

bFfzqokD
Zobacz także: Zobacz też: Użytkownicy wieczyści mogą słono zapłacić za prawo własności

W optymistycznym scenariuszu przekształcenie użytkowania wieczystego we własność poskutkuje podwyżką czynszów - pisze gazeta.

bFfzqokJ

Mimo tych głosów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialne za ustawę o likwidacji użytkowania wieczystego, nie przewiduje już zmian w ustawie. Jest jednak gotowe do ustępstw i do rozłożenia spółdzielniom płatności na raty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfzqole
KOMENTARZE
(48)
a mnie rosną ...
3 lata temu
i w uszach... w Lublinie straszne ceny -PiS podniosło podatki za śmieci to okazało się, że moje kosztują 63 PLN / dzisiaj przyszedł rachunek za prąd... Wszyscy kradną w tym kraju... I tylko z tego w Polsce się żyje...
jacho
3 lata temu
A CO Z GARAŻAMI BĘDĄCYMI W UŻYTKOWANIU WIECZYSTYM A NALEŻĄCYMI DO SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH?????? CZY KTOŚ O TYM POMYŚLAŁ?????
emeryt,
3 lata temu
Po co mi na stare lata potrzebny jakiś fragment szczurowni pod blokiem spółdzielczym ?. Nie dość, że emerytura jest dziadowska. Ceny i koszty utrzymania rosną jak grzyby po deszczu to jeszcze wymyślili dodatkowy podatek. A emeryturka wciąż stoi od lat sztywno jak penis u młodego ogra na wiosnę.
bFfzqolf
zyczliwy
3 lata temu
Dawno tak powinno byc jak moze powstac budynek bez własnosci do gruntu?? sic mamy 21 wiek-europa w polszy wszystko jeszcze jak za komuny a obecny rzad popiera dyktat
bvvv g,
3 lata temu
zamiast płakać i podwyższać można sprzedać ziemie pod takimi budynkami i kasę dać członkom spółdzielni
...
Następna strona