Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Minister rolnictwa: rząd dokona wielkiej reformy ustrojowej polskiej wsi

259
Podziel się:

Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych, która ma zostać niedługo zaprezentowana, wpłynie na poprawę komfortu życia na wsi, podobnie jak inne rozwiązania Polskiego Ładu - zapewnił w sobotę minister rolnictwa Grzegorz Puda na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Rolników.

Minister rolnictwa: rząd dokona wielkiej reformy ustrojowej polskiej wsi
Minister rolnictwa o Polskim Ładzie: rząd dokona wielkiej reformy ustrojowej polskiej wsi. (Pixabay)

Nowe przepisy mają dotyczyć  obszaru podatkowego, gospodarczego, społecznego, a także kwestii związanych z dziedziczeniem.

- Dzięki tym zapisom tą ustawą objętych będzie prawie 100 proc. rodzinnych gospodarstw rolnych. Tą ustawą rząd dokona wielkiej reformy ustrojowej polskiej wsi - oświadczył szef MRiRW podczas pielgrzymki do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

- Koniec z lekceważeniem i pogardą dla rolnika. Mleko przecież nie bierze się z kartonu, a rolnik musi swoją pracę wykonać w spokoju i z poszanowaniem jego trudu – powiedział minister rolnictwa.

Zobacz także: Obniżona stawka ryczałtu w Polskim Ładzie. Skorzystają pielęgniarki, pracownicy IT i prawnicy

Dodał, że konieczna jest edukacja młodych pokoleń, również na temat wartości, jakie stanowią wieś i jej kultura. Młodzi ludzie – zauważył - są bardziej otwarci na innowacje, jednocześnie oczekują, że wieś będzie coraz nowocześniejsza, dostosowana do wyzwań współczesnej cywilizacji. Ma temu sprzyjać m. in. ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych.

W trakcie swojego wystąpienia minister zwrócił uwagę, że konsumenci szukają produktu od polskich rolników i stają się wymagający co do jakości żywności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(259)
gorszy sort
2 lata temu
Mleko ma być po pierwsze smaczne, po drugie zdrowe i po trzecie niedrogie...a który rolnik to wyprodukował ? sorry, zwisa mi to komplet nie....
Historyk
2 lata temu
zastrzegłem w Urzędzie Patentowym kartki na żywność.
sdgt was
2 lata temu
krus w dół?
Borys
2 lata temu
A KTO W TO TERAZ UWIERZY ?
jurbo
2 lata temu
kiedy rolnicy będą płacić normalne podatki? wszyscy pracujący rozliczają się stawkami od dochodu, a rolnicy ryczałtem. zlikwidować tę patologie
...
Następna strona