Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Ministerstwo, którego nikt nie chce. "To budzi przerażenie"

Ministerstwo Zdrowia to najtrudniejszy do obsadzenia resort. Żaden z koalicjantów nie zgłaszał początkowo chęci obsadzenia go. Najpewniej przypadnie on jednak KO. Według "Gazety Wyborczej" najpoważniejszą kandydatką na ministra zdrowia ma być obecnie Izabela Leszczyna. Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej w programie "Newsroom" WP mówił, że ogromne zdumienie, a nawet przerażenie, budzi to, że nikt nie chce resortu zdrowia. - Bo zdrowie jest fundamentem bezpieczeństwa państwa, podstawą naszej bytności. Czego sobie życzymy? Przede wszystkim zdrowia. Tym bardziej szokuje to, że żaden z polityków nie chce zająć się ochroną zdrowia - mówił w programie WP Łukasz Jankowski. - A resort zdrowia to nie jest samotna wyspa. Tam nie wystarczy dać dobrego lidera i system sam się poukłada. Tam trzeba zgody i ponadpartyjnej współpracy. A tego nie ma. Widzimy raczej odsuwanie od siebie problemu ochrony zdrowia. Sytuacja jest skrajnie trudna, bo obywatele nie mają zaufania do...

rozwiń
KOMENTARZE
(1075)
Lef
3 miesiące temu
Likwidacja NFZ ,przywrócenie ustawowych kas chorych, dopuszczenie prywatnych kas chorych,regulacja dopuszcalności praktyk lekarskich itdTo wszystko funkcjonuje w UE dlaczego u nas lekarze muszą zarabiać takie gigantyczne pieniądze
dojrzały
3 miesiące temu
Poczekajmy, zobaczymy co będzie. Na razie mamy (stary) - nowy rząd. I nie wiadomo czy tydzień, czy jeszcze następne tygodnie. W tym państwie jest wszystko możliwe - nic już mnie nie zaskoczy. A jeśli chodzi o resort zdrowia - to trzeba zacząć od tego co obecnie mamy - i co należy zmienić i gdzie szukać pieniędzy na jego reanimację.
okaz
3 miesiące temu
Leszczyna ? a czemu nie Grodzki tyle kopert do brania, dobrze że nie choruje - przynajmniej na razie
Zibi
3 miesiące temu
Ja chętnie wezmę ten resort. Jestem menadżerem w korporacji, bez zależności politycznych. Do tematu trzeba podejść po gospodarsku, ale pamiętając, że to resort zdrowia a nie firma mająca przynosić zyski.
Polak
3 miesiące temu
Niech czcigody p.Grodzki się zajmie specjalista na wszystkich frontach razem z Sikorskim i reszta świty będzie się SUPER nadawał. I tak nadchodzą rządy 2007-2015 2.0.
...
Następna strona