Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Ministerstwo szykuje się na konflikt z lekarzami rodzinnymi? W tle teleporady i umowy z NFZ

87
Podziel się:

Według lekarzy zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim oraz Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia i NFZ szykują się do konfliktu z lekarzami rodzinnymi. W tle są umowy przychodni z NFZ. Adam Niedzielski już zapowiedział, że 70 takich umów nie zostanie przedłużonych.

Ministerstwo szykuje się na konflikt z lekarzami rodzinnymi? W tle teleporady i umowy z NFZ
(PAP, PAP/Lech Muszyński)

NFZ ma nie przedłużyć umów z lekarzami, którzy 90 proc. pacjentów przyjęli w formie teleporady. Zapowiedział to minister zdrowia Adam Niedzielski.

Lekarze rodzinni zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim i Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia czekają na decyzję w tej sprawie, ponieważ większości poradni zrzeszonych w tych organizacjach 30 czerwca kończą się umowy z NFZ, informuje ”GW”.

W maju odbyło się spotkanie dotyczące wygasających umów. Lekarze zażądali od NFZ podwyżki podstawy kapitacyjnej (stawka za jednego zapisanego pacjenta) o 14 groszy. Prezes NFZ nie przystał na te warunki.

Zobacz także: Wakacje 2021. Rodzicu, sprawdź autokar zanim ruszy z twoim dzieckiem. Jak to zrobić?

Na konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował, z iloma przychodniami POZ nie zostaną przedłużone umowy.

- Zdecydowałem, by z 70 placówkami podstawowej opieki zdrowotnej, w których udział teleporad wyniósł ponad 90 proc., nie przedłużyć umów – powiedział na konferencji Niedzielski.

Lekarze zwracają jednak uwagę na to, że wzrost teleporad miał związek z trzecią falą zachorowań i ścisłym rygorem sanitarnym, który miał ograniczyć rozprzestrzenianiem się wiosną wirusa.

Zadaniem lekarzy, z którymi rozmawiali dziennikarze GW, ministerstwo i NFZ ” NFZ szykują się na starcie z lekarzami rodzinnymi”. Potwierdzeniem tego ma być wszczęcie 74 kontroli NFZ w przychodniach. W 50 przypadkach kontrolerzy stwierdzili nieprawidłowości w działaniu POZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(87)
Hawranek
rok temu
70 przychodni zamkną - ograniczając dostęp bardzo często do jedynego lekarza na bardzo dużym terenie a jednocześnie robieni są w konia przez setki innych Paranoja
inka
rok temu
Proponuję podpisać umowy z przychodniami weterynaryjnymi. Działały normalnie i przyjmowały czworonożnych pacjentów przez cały czas. Śmiem przypuszczać ,że niejeden medyk także korzystał z ich usług w tym czasie nie przyjmując fizycznie swoich pacjentów. Chyba osobiście też wolałabym się leczyć u weterynarza. Maja sporo etyki i empatii
sia
rok temu
i bardzo dobrze, nie jestem za tym rządem ale ta decyzja jest słuszna
zyga
rok temu
Jeden złoty za leczenie przez telefon ,jakie leczenie taka płaca.
Marcin
rok temu
Warto przypomnieć, że teleporadę wprowadził minister zdrowia swoim rozporządzeniem. Nie wymyślili tego lekarze. Pytam więc kiedy sam minister zostanie zdymisjonowany za to przestępstwo przeciwko zdrowiu Polaków?
...
Następna strona