Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mlekpol dostał kredyt z EBI. 50 mln euro na inwestycję w Grajewie

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol otrzymała 50 mln euro kredytu z EBI na rozbudowę zaplecza produkcyjnego, logistycznego i magazynowego w Grajewie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol istnieje od 1981 r. Jest największym w Polsce podmiotem skupującym mleko surowe (Fot: Tytus Żmijewski)

To drugi kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla Mlekpolu i trzeci dla spółdzielni mleczarskiej w Polsce. - Jesteśmy przekonani, że dzięki wspieraniu rzetelnie przygotowanych planów inwestycyjnych w sektorze rolnictwa i przetwórstwa spożywczego będziemy mogli pomóc Polsce we wzmocnieniu kluczowego sektora gospodarki, zwiększeniu długofalowej konkurencyjności oraz osiągnięciu zrównoważonego rozwoju terytorialnego - powiedziała wiceprezes EBI Lilana Pawłowa, cytowana w komunikacie banku.

PBS w Sanoku jest w restrukturyzacji. Przedsiębiorcy zapewniają, że nic nie zapowiadało kłopotów banku
Restrukturyzacja PBS. Przedsiębiorcy chcą pozwać państwo

- Operacja jest również znakomitym przykładem wsparcia udzielanego przez EBI małym i średnim przedsiębiorstwom w Polsce, które mają wiarygodne plany rozwoju - dodała.

Mlekpol ma przeznaczyć pieniądze na inwestycje pomagające m.in. zmniejszyć ślad węglowy. Mają się one też przełożyć na nowe miejsca pracy. Dotyczą zakładu w Grajewie. Obejmują budowę nowego magazynu i centrum logistycznego. Obok należącej do Mlekpolu oczyszczalni ścieków też powstać elektrociepłownia.

Zobacz też: Zakaz handlu. Sonik: do kościoła nie chodzi się, gdy sklep jest zamknięty

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol istnieje od 1981 r. Jest największym w Polsce podmiotem skupującym mleko surowe. Podstawą oferty SM Mlekpol są produkty takie jak mleko pasteryzowane i UHT. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz i Białe.

Ustawa o marnowaniu żywności. Sklepy muszą podpisać umowy z bankami żywności
Marnowanie żywności. Ostatni dzień na podpisanie umów

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) jest instytucją Unii Europejskiej udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. EBI zapewnia długoterminowe wsparcie finansowe dla rzetelnie przygotowanych inwestycji, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów polityki unijnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2020

anty molochMoloch pieprzony. Przejmują mniejsze spółdzielnie mleczarskie tylko po to by mieć nowych dostawców mleka a same lokalne zakłady przetwórcze zamykają z … Czytaj całość

18-02-2020

popiPrzecież Grajewo to miejsce urodzenia Rajmunda Kaczyńskiego ojca Bliźniaków .Tam też osiedleni byli rodzice Rajmunda a dziadkowie karzełków . Zwykła … Czytaj całość

18-02-2020

mlekopijProszę o mleko w większym pojemniku.

Rozwiń komentarze (5)