Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Modernizacja armii. Izrael kusi MON swoimi rakietami

Modernizacja polskiej armii to szansa, której wyglądają izraelskie firmy zbrojeniowe. IAI oferuje Polsce długofalowe partnerstwo rakietowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: AFP/EAST NEWS)

Izraelska firma zbrojeniowa IAI już w dwa lata temu podpisała porozumienia o współpracy z PGZ. Jak wskazuje "Rzeczpospolita" lotnicze zakłady tej firmy pomagały już modernizować polskie samoloty typu MIG 29.

Teraz technologiczna grupa zbrojeniowa liczy na większą ekspansję w Polsce – donosi "Rz". Co może zaoferować Polsce Izrael? Chodzi głównie o systemy rakietowe, kosmicznego rozpoznania i systemy bezzałogowe.

- Chcielibyśmy znacząco rozszerzyć obronną współpracę w dziedzinie technologii rakietowych – zaznacza w rozmowie z dziennikiem dyr. Israel Sharon.

Firma zapowiada, że jest gotowa współdziałać przy budowie traczy rakietowej w ramach programu "Narew". Jest on wymieniany na czele priorytetów modernizacji w najbliższych 7 latach. Wart 20 mld zł system rakietowy ma być szansą na inwestycje, ale i skokiem technologicznym dla naszych firm.

Obejrzyj: Polska pod atakiem. Czy bylibyśmy bezpieczni?

Poza tym wyrzutnie przeciwlotnicze krótkiego zasięgu mają dać Polsce osłonę rakietową w promieniu 25 km. Narew jest elementem tzw. tarczy Polski o najmniejszym zasięgu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2019

bosmanjak najdalej od Żydów!!!

08-04-2019

Jaro889Nic od zydow nie bierzcie bo beda chcieli zeby 3 razy za to samo zaplacic

08-04-2019

rabeGruzja kupiła izraelskie rakiety i nie mogła ich użyć w wojnie z Rosją . Żadnych interesów z ich firmami zbrojeniowymi.

Rozwiń komentarze (127)