Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Oktawian Góral
|

Mój kolega robot. Taka przyszłość nas czeka?

8
Podziel się:

Dziennik "Fakt", powołując się na raporty Agencji Rozwoju Przemysłu i International Federation of Robotics, wskazuje, że zapotrzebowanie na tzw. coboty rośnie. Czym są i czy staną się naszymi kolegami z pracy?

Mój kolega robot. Taka przyszłość nas czeka?
Coboty, czyli roboty współpracujące z człowiekiem cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce. (GETTY, Sergei Savostyanov/TASS, Sergei Savostyanov)
bEDIIHsR

Coboty, czyli roboty współpracujące z człowiekiem stają się coraz popularniejsze w Polsce. Jak wskazuje dziennik "Fakt", nasz rynek coraz śmiele stara się dogonić lepiej rozwinięte kraje, a pomocną rękę w tym wyciągają w stronę człowieka właśnie roboty.

Robot kolegą z pracy

Jak informuje International Federation of Robotics w raporcie "World Robotics Report 2020" wykorzystanie cobotów wzrosło aż o 11 proc. w stosunku do roku 2019. "Fakt" zaznacza jednak, że choć rynek ten błyskawicznie się rozwija, to nadal jest na wczesnym etapie. To ma się jednak wkrótce zmienić!

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami
bEDIIHsT

- Roboty coraz częściej będą pojawiały się w bezpośredniej przestrzeni człowieka i współpracowały z nim na wielu płaszczyznach. Stanie się tak nie tylko w robotyce przemysłowej, ale również w wymiarze społecznym – przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości będą one kooperować z nami również w codziennym życiu - mówi w rozmowie z "Faktem" Zbigniew Strzelecki, kierownik Działu Robotyki w Transition Technologies-Control Solutions.

Transition Technologies-Control Solutions to firma, która jest jednym z oficjalnych dystrybutorów cobotów produkcji koreańskiej firmy Doosan Robotics w Polsce. Jak informuje "Fakt", coboty DR są zaprojektowane do pracy z ludźmi w taki sposób, by każdy wykonywał swoje zadania w najbardziej wydajny sposób. Wpływa to na efektywność produkcji w firmie.

Przedstawiciel Doosan Robotics wskazuje, że coboty to nieodłączny element czwartej rewolucji przemysłowej. W rozmowie z dziennikiem podkreśla, że roboty są bezpieczne i solidne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIIHtu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
mich
2 miesiące temu
aa z pracy, bo już miałem napisać że pójdź z robotem do łóżka jak ma być taki kolega
Spina się jak...
2 miesiące temu
Dlatego wypromowano grypę celebrytke i po to są darmowe zastrzyki. Roboty nie zatruwają środowiska, są wydajne, nie ma z nimi społecznych problemów wiec będą służyć korporacjom lepiej. Człowiek masowy stał się zbędny a nawet niepożądany.
Ktoś
2 miesiące temu
W końcu człowiek nie dorówna robotowi który bedzie humanoidalny
bEDIIHtv
sdf
2 miesiące temu
coboty to nieodłączny element czwartej rewolucji przemysłowej - też tak uważam, chodz coboty mogą za 100 lat zniewolić ludzkość, w sposób że to my się od nich bardziej uzależnimy....w sumie już tak jest
victor
2 miesiące temu
Trzeba znac umiar, Duch daje poznie wszystkiego i nieskonczone, a nie godzi sie ujawniac Prawdy tym co nie przyjeli Prawdy, Jezusa Chrystusa.